Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Güç Kartı

VIII GÜÇ

Anahtar Kelime: Güç

Burcu: Aslan

Küçük Arkana: Sekizler

Elementi: Ateş

Olumlu Özellikler: Enerji, cesaret, zorluklarla başa çıkabilme, zihinsel gelişim, çekicilikiticilik, cesaret,göç

Olumsuz Özellikler. Kendini beğenmişlik, enerji azlığı, merhametsizlik, bedene odaklanma, güven azlığı, aldatma, kibir, korkaklık, kumar.

 

Tarot falında Güç kartının Büyücü (I) kartıyla belli bir benzerliği vardır. O kartta olduğu gibi, Güç de derin ve içsel bir uyumun sırrının olağanüstü gücüne değinir. Eğer Büyücü’nün büyük etkili gücü bilinç ve bilinçdışı kuvvetlerin uyumuna dayanıyorsa, bu kartın yaşamsal enerjisi, cesareti ve tutkusu da uygar insanın hayvansal doğasıyla uzlaşmasının ifadesidir. Mitolojide bu Gılgameş’le Enkidu arasındaki dostlukta etkileyici bir şekilde betim lenmiştir.

 

Tarot falında Bu kart açıkça gösterir ki, hedefimiz içgüdüsel doğamızı soluk bir erdemin ardına saklamak olamaz, aksine her birimizin içinde yaşayan ve bazen de bizi dehşete düşüren ilkel enerjilerimizle, onları yavaş yavaş, sevecen bir kabul ve hoşgörülü bir idareyle ehlileştirmek için açıkça yüzleşmeliyiz. Bunu yaptığımız zaman sadece bu ilkel enerjiler değil, aynı zamanda, bugüne kadar bu içgüdüleri zapt etmek için kullandığımız tüm güç rezervlerimiz de bizim kontrolümüzde olacaklardır.

 

İş yaşamında bu kart kendimizi görevimize tüm enerjimizle ve tam bir tutkuyla adadığımız anlamına gelir. Fiziksel olarak zinde olduğumuz zaman ortaya koyabildiğimiz cesaret ve girişim arzumuzu, planlarımızdaki olgunlaşmayı ve aynı zamanda enerjilerimizin içimizde nasıl aktığını keyifle duyumsamayı gösterir. Bu kart olağanüstü yaratıcılık, yüksek motivasyon ve keyifle başarının eşit ağırlıklarda olduğu bir evreye işaret eder.Bilinç düzeyinde Güç kendisinin simyasal sembolizmi ile açıklanabilecek önemli bir dönüşüme işaret eder.

 

Tarot falında Kırmızı aslanın adi cevherleri altına dönüştüren medyum olduğu düşünülür. Kişiler açısından yorumlandığında, görevimiz basit içgüdülerimizi kınamak ya da inkar etmek değil, aksine uygar bilincimizle hayvani doğamız arasındaki düşmanlığı kelimenin üç anlamıyla “askıya almak”tır:

1. düşmanlığın geçici olarak durdurulması;

2. bu enerjinin canlı kalması için korunması;

3. artık zıtlıkların çatışmadığı, aksine birleşerek yenilmez, ortak bir güç oluşturdukları daha yüksek bir düzeye yükseltilmesi.

 

Kişisel ilişkilerimiz kapsamında öncelikle bu kartın tutkulu yönü ifade edilir. Bu nedenle, aşırı canlılık, ateşli tabiat ve bazen de dramatik davranışlarla tanımlanan ilişkileri gösterir. Bu tarz bağlar günlük yaşamımız için bolca enerji kazandığımız güç deposudur. Sadece nadir durumlarda, bu tarz ilişkiler Carmen ve ona talip Don José arasında yaşandığı gibi yıkıcı dramlara neden olurlar.

Güç Kartı Düz Açılırsa

Bütün zorlukların üstesinde gelebilme gücüne sahip olma. Cesaret ve dayanıklılık. Liderlik nitelikleri. Sıkıntıların üstesinden gelebilme yeteneği. Tutkuları ve istekleri kontrol etmeyi bilmek. Gerçek bir dost. Kötülüklere karşı direnme gücü. Sanatsal yetenekler mutlaka araştırılmalı. Egoyu tanıma ihtiyacı. Cinsel denge.

Güç Kartı Ters Açılırsa

Yaşamın zorluklarıyla başa çıkma gücüne sahip olmamak. Kendini kontrol etme konusunda eksiklik. Egos tik (hodbinlik) gürültücü, kendini beğenmiş (kibirli). Tembel ya da fazla hırslı. İçsel kaynakları kullanma konusunda sınırlı bilgiye sahip olmak. Faal bir cinsel yaşam. Kıskançlık veya sahtekârlık yüzünden güvenilir bir arkadaş değil. Lider değil, sadece bir yandaş. Güç kullanırken acımasız olunduğunu ifade eder.