Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Asa VIl Kartı

30

Asa Yedilisi, “Burada Özgür ve gururlu olarak ayağımı yere, basıyorum. İlk başta onları reddetsem bile, yeni fikirleri kabul etmeye hazırım. Zaferde bile ayağım yere sağlam basmalı ve tetikte olmalıyım ” diyor.

Greer der ki yediler, içimizdeki çekişmeler sonucu olgunluğa vardığımızı belirtiyor. Knights, Asa Yedilisi’nin, fazla başarıyı, cesareti ve maceraperestlik ruhunu, temsil ettiğini söylüyor. Bu kartla ilgili hareketler için, “Valör” ve “Askeri Zafer” gibi deyimler üretilmiştir. Wo od’a göre Asa Yedilisi, karşı çıkmayı, inançlarımızı, analiz etmeyi ve vardığımız sonucu, cesaretle kabul etmemiz gerektiğini belirtiyor.

Rider Waite kartında, yeşil giymiş bir genç adam, yamaçta duruyor ve zor bir gelişme sürecinde olduğunu ima ediyor. Asasını; otoritesini ve güvenliğini tehdit eden, altı ayrı değneğe karşı kullanıyor. Hernekadar, daha tehlikeli bir durumda olmasa da kendini emniyete almaya çalışıyor. Üstü hafif ve zırhı yok. Fiziki tehlike yok ama duygusal ve akli bir tehlike olabilir. Asalar, daha bilinçaltında olan ve kabul etmeye hazır olmadığı, fikirleri temsil ediyor olabilir.

Bir ayağında çizme ve diğerinde, ayakkabı giyiyor. Bu da Major Arcana yazarı Isabel Kleigman’a göre, onun egzantrik ve kendini farklı bir şekilde, ifade etme cesareti olduğunu gösteriyor.

Rider Waite’in kartındaki ayrı bir görüşe göre, adam Asaları yere saplıyor ama Robin Wood’un kartı, öyle göstermiyor. Burada, İskoç kıyafeti giymiş, yalın ayaklı bir adam, ayaklarını sıkıca uzatmış otların içine basmış. Wood, topluma uymayan bir kişi olduğunu gösterebilmek için, O’na İskoç kıyafeti giydirmiştir. Güvenle, elindeki kristal uçlu Asayı savuruyor, bu da kuvvetini ve enerjisini gösteriyor. Diğer Asalarının uçları farklı renklerde ki bunlar da, geçirmiş olduğu farklı çekişmeleri açıklıyor. Kalbinin, üzerindeki bölge açık (Saflık). Dürüstlüğünü korumak için, aşkla mücadele ediyor. Arkasındaki sis, aydınlığın yakında gelebileceğini belirtiyor ama kesin bir şey yok.

Bu kart bize, başarının bir çok muhalefet getirebileceğini söylüyor. Pozisyonumuzu korumak için iş kıyafetlerimizi giyip, uyanık olmamız gerektiğini belirtiyor. Başkalarının, fikirlerimizi değiştirip ve bizi kısa yollara saptırmaması için, içimizdeki iyi değerleri kullanarak anlaşmazlıkları ve tartışmaları çözmemiz gerektiğini de bildiriyor.

Asa Yedilisi’ni Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:

İlk başta, ne kadar cesaret kırıcı görünse de durumla başedebilece ğimize inanmalıyız;
Köşeye sıkışmamak için, kime ve neye karşı olduğumuzu öğren meliyiz.(Karta baktığımız zaman eğer şahıs, öbür yana doğru dönerse çıkış yolunun olduğunu görüyoruz);
Bizden hem sayıca, çok hem güçlü olan insanlara karşı, görüşlerimizi en iyi şekilde sunmayı öğrenmeliyiz;
Ne kadar yenilmişsek de zafer mümkündür. (Fiziksel olmasada, akılca mümkün);

Asa Yedilisi’ni Mücadele için çekmekse:
Daha azla yetinmeyip, inandığımızın arkasında durmalıyız.
Kazanmış olduğumuz üstünlüğü, tutmak için dürüstçe davranmalıyız;
Gelecekteki, gizli tehlikeler için dikkatli olun;
Yerinize geçmek isteyen, başka şahısların olabileceğini bilin;