Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Asa Dokuzlusu Anlamı Ve Yorumu

Asa IX

Çoğu insan, bu kart çıktığı zaman ürperir ve görmek istemez ama karar vermeden önce tekrar düşünün. Asa Dokuzlusu, hepimizin bir zamanlar karşılaşmış olduğu, karışıklıkları temsil ediyor. Bir seçimle karşı karşıya geldiğimiz zaman, ilk reaksiyonumuz nedir ? İç güdülerimizi mi dikkate alırız, yoksa başkalarının önerilerini mi dinleriz ?

“Benim hayatım” deriz ve kontrolde olmak isteriz. Bu arada, geçmişte yapmış olduğumuz hataların farkına varırız.
Belki bazıları küçüktü ama bazıları çok acıydı ya da duygusal değil ama mali açıdan pahalı idi. Diğerleri, dost veya aşık kaybetmeyle sonuçlanmış olabilir. O zaman, şimdi yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir halde, harekete geçmeden önce bekliyoruz. Daha akıllı seçimler yapıp, devam mı edeceğiz ? Yoksa durup, gerçek veya hayal olan tehditleri mi bekleyeceğiz?

Knight’ın açıklamasına göre, Rider Waite’in kartında, sanki alanım korumaya hazır bir adam duruyor. Kafasında, bir bant var. Sağına bakıyor. Arkasında dizilmiş olan Asaların sırası, kartı anlamamızı sağlıyor. Soldaki üç Asaten, adamın ruhani, akli ve fiziki kavramların üzerinde biraz, düşünme antrenmanı yaptığı anlaşılıyor. Adamın sağında beş kılıç var, bundan da fikirlerinin daha dengesiz olduğu anlaşılıyor. Belkide, karar vermeden önce durup, yönünü değiştirip değiştirmeyeceğini düşünüyordur. Çünkü bu kartın, geleneksel anlamı, büyük güçtür ve dokuz rakamı olduğu için, adam her ne kadar yaralı olsa bile, iyileşecektir. Başarıyla, istediği uyum ve dengeye ulaşacaktır.

O yeşil verimli alana gidebilmesi için, Asaların engel olmasına rağmen, Asaların arasından geçip, felaketin olmadığı yeşilliğe varmak istiyor. O’na emir verecek ne insan, ne de yasalar var. Emin bir şekilde, kendi başına yapacağı seçimlerin, sonuçlarını düşünüyor.

Robin Wood’un figürünün başında, kanlı bir bandana var (Entel lektüel savaş) ve sol tarafa bakıyor. Kalbinin (Şakra) üstüne gelen bir madalyon takmış. Bu da Myss’e göre, “Kendimizi, başkalarını sevmeyi ve affedebilmeyi öğrenmeliyiz” anlamına geliyor. Yaralı olarak, gerçeklerden korkmayarak, madalyonun gücü ile öğrenme çabasmda. Wood’a göre, savunma ve korunma (Eolh) anlamını taşıyor. Yani çocuk, meydan okumasında, korunacaktır. Emin bir şekilde sert toprakta, yalın ayak duruyor. Kendi geçmişini ve geleceğini düşünürken, gri bu lutlar Asasını aydınlatıyor. Seçimlerinden biri, Asasını arkasındaki filizli Asayla değiştirmek olabilir, bu da bulunduğu koşulun, gerçek olup, harekete geçmesini sağlar.

Wood, zorluklar, yeni meydan okumalar veya değişiklikler, her ne için “olursa olsun, karta “Bekle” ilsmini takmış. Karttaki adam gibi, bekleyerek ve aynı anda, gelecekte olabileceklerden korunarak. Adam, Asasını öyle bir şekilde tutuyor ki, sol kolunun güneş sinir ağı şakrası nı örtüyor. Bu da yaşam iç güdüsü ile cesaret içgüdüsünü harekete geçirir. Myss’e göre, beklemeyi, dinlemeyi ve kendini şereflendirmeyi öğreniyor. Bu kart, kendimize güvenmemizi ve iç güdülerimizi korumaya çağırıyor.

Kart, bizi geçmişte âlmış olduğumuz sonuçlan, değerlendirmeye çağırıyor ama bu arada, şimdiki görüş ve dürtülerimizi de dikkate almamızı ifade ediyor. Başkalarına, lara ve diğer kaynaklara danıştıktan sonra yalnız kaldığımızda, kendi bilgilerimize dayanarak, karar lanmızı vermeliyiz.

Asa Dokuzlu’sunu Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
Başkalannın, fikirlerini ve desteklerini dikkate almalıyız ;
Eğer içgüdülerinizi dikkate almadıysanız, artık almanın sırası gelmiştir,
Eğer kendinizi, kapana kısılmış gibi hissediyorsanız, bu duygu, bulunduğunuz durumdan dolayı değil, kendiniz yarattığınız içindir. İçinizde, bu duyguların neden oluştuğunu tetkik edin;

Asa Dokuzlusu’nu, Mücadele için çekmekse:
Fikirlerimizi harekete geçirmek için, ruhani veya yaratıcılık görevimiz vardır;
Geçmişte, korumaya ihtiyacı olmayan fikirlerimizi, korumaktan vazgeçmeliyiz.
Uzun süredir, başkalarından bekleyip de cesaretimizi kıran ve yapılması gereken bir işiniz varsa halletmenizin tam sırasıdır;
Artık, geçmişte yapmış olduğumuz hataları, düşünmekten vazgeçmeliyiz. Nerde hatalı davrandığımızı bilip ileriye bakmalıyız;