Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Burç Açılımı

Burç Açılımı

Danışan kartları karıştırır ve onları okuyucunun eline verir. Okuyucu kartları karıştırdığı esnada dilek tutar ve cevaplanmasını istediği soru ya da sorular hakkında düşünür. Okuyucu ilk kartın ön yüzünü Koç burcunun evine yerleştirerek başlar ve sonra burçlar kuşağının etrafındaki on iki evin her birine bir kart yerleştirerek devam eder. Her kartın anahtar sözcüğünü hatırlayın ve bunları o evin özellikleriyle ilişkilendire rek uygulayın.
A. Bir okuyucu danışanın burcundan okumaya başlayarak ve burçlar kuşağı etrafında her kartı açıklayarak devam edebilir. Bu geçmişte olan, şu anda gerçekleşen ve gelecekte gerçekleşmesi olası olayları gösterir.

 

 
B. Bir başka tarot falı okuyucu ise mevcut aym burcundan başlayıp on iki evin etrafmda devam edebilir. Bu yöntem özellikle gelecekte olacakları yansıtır. Mevcut aym burcu ise şu anda olan olayları gösterir.Eğer kartlar olumsuz olaylardan söz ederse danışanın olaylarm farkında olup koşulları değiştirme fırsatı olabilir. Bu bilgiler danışan için önemlidir ve kartları okumanın nedeni budur. Oturumu olumlu bir şekilde tamamlayın. Bu tarotun, akla getirmiş olduğu negatif etkiye direnmesi için kişinin kendine güvenmesine yardımcı olur.

 

Koç burcu (21 Mart20 Nisan)
Boğa burcu (21 Nisan21 Mayıs)
İkizler burcu (22 Mayıs21 Haziran)
Yengeç burcu (22 Haziran23 Temmuz)
Aslan burcu (24 Temmuz23 Ağustos)
Başak burcu (24 Ağustos23 Eylül)
Terazi burcu ( 24 Eylül23 Ekim)
Akrep burcu (24 Ekim22 Kasım)
Yay burcu (23 Kasım21 Aralık)
Oğlak burcu (22 Aralık20 Ocak)
Kova burcu (21 Ocak19 Şubat)
Balık burcu (20 Şubat20 Mart)
Birinci Ev: Kişilik, ben
İkinci Ev: Para, kendine güven, istekler
Üçüncü Ev: Kardeşler, komşular, akıl, yolculuklar
Dördüncü Ev: Yuva ile ilgili konular, annelik, emlak
Beşinci Ev: Sevgi, gurur, çocuklar, şans oyunları, yaratıcılık
Altıncı Ev: İş hayatı ve sağlık, görevler
Yedinci Ev: İlişkiler, yasal konular, evlilik
Sekizinci Ev: Cinsellik, para, yasal güvenceler, değişim
Dokuzuncu Ev: İnanç, din, felsefe, yolculuk
Onuncu Ev: Kariyer, sosyal konum, babalık, şeref
On Birinci Ev: Arkadaşlar, umutlar, dilekler
On İkinci Ev: Yaratıcılık, bilinçaltı, düşmanlar, yanılsamalar

 

 

Burç Açılımı Okuma Örneği

Eser Otuz yaşmı geçmiş, Terazi burcu ve hiç evlenmemiş, yalnız yaşayan ve kendi geçimini kendisi sağlayan birisidir. Çok sevdiği köpeğiyle birlikte yaşar. Bu okuma yedinci evde, yani Terazi burcunda başladı. Bu ev evlilik, ilişkiler, adalet, eşitlik ve açıkça gösterilen düşmanlıkların evidir. Açılımda beş tane kılıç kartının olması sağlık sorunları olduğuna işaret eder. Dört tane büyük arkana kartı ve beş tane saraylı kartının olması danışanm yaşammı olumlu ya da olumsuz olarak etkileyen birçok insanın bulunduğunu gösterir.

Yedinci Ev/Terazi: Kılıç Dörtlüsü
Eser, şu anda var olan sorunlarını ve sıkıntılarını kendisinin yarattığını fark etmelidir. Sağlığıyla ilgili konulara dikkat etmelidir. Mumu her iki ucundan yakmaktansa kendine zaman ayırıp, dinlenmeli ve dengeyi bulmalıdır. Güvenmeyi öğrenmeli ve egosunun isteklerinin üstesinden gelmek zorundadır.

Sekizinci Ev/Akrep: Kılıç Yedilisi Ters
Eser şu sıralar sorun ve sıkıntılarını çözmek için aklını kullanmıyor. Fiziksel ve materyal konulara odaklanmış durumda, ruhsal değil. İnancı eksik. Bu durum bir süre daha bu şekilde devam edebilir.

Dokuzuncu Ev/ Yay: Kılıç Prensi Ters
Eser, bu dönemde kendini daha olgunlaşmış hissedebilir, düşündüğü kadar ciddi boyutlarda olmayan sorunları ve sıkıntılarıyla yüzleşmeyi isteyebilir. Kova burcundan genç bir insan da onun sorunlarını çözmesine yardımcı olabilir.

Onuncu Ev/ Oğlak: Joker (Deli)
Eser bu ay içinde yeni deneyimler ve macera arayışı içinde olacak, işinde veya evinde değişiklik yapabilir, ama öncelikle gerekçelerini gözden geçirmek zorunda. Etrafında neler olup bittiğine pek dikkat etmemiş olabilir.

On birinci Ev/ Kova: Ermiş
Eser, bu ay içinde ne açık fikirli olacak ne de deneyimlerinden edindiği tecrübelerinden yararlanacak. Daha az suçlayıcı olmayı öğrenmeli ve sakinleşip hayattan zevk almaya bakmalı. Yalnız olmak istemediği için eski arkadaşlarıyla görüşebilir.

On ikinci Ev/ Balık: Kılıç Kralı Ters
Eser’in çözüm bekleyen yasal bir davası var ama avukatından memnun değil. Bu dönem şimdiye kadar yapmadıysa yeni bir avukat bulabilir. Bu kart İkizler burcu olan olumsuz bir erkeği ya da işini iyi yapmayan bir avukatı simgeler. Aynı zamanda da Eserin hayatına yeni girecek olan İkizler burcundan bir bayanı da simgeliyor olabilir..

Birinci Ev/ Koç: Güneş Ters
Eser bu aralar kendini güçsüz ve güvensiz hissedebilir. Beklentileri karşılanmayabilir ve acı çekebilir.
Eser’in muhtemelen sağlığıyla ilgili korktuğu bir şey var, gerektiği kadar’ dürüst ve açık davranmıyor olabilir.

İkinci Ev/ Boğa: Kılıç Şövalyesi
Eser bu ay içerisinde problemler ve sıkıntılarla ilgili keyfini kaçıracak haberler alacak. Bu sorunlar aile üyeleri, arkadaşlar ya da parasal konularda olabilir. Sorunları olan kişi Kova burcundan birisi olabilir.

Üçüncü Ev/ İkizler: Değnek Dörtlüsü
Bu kart çok olumlu bir karttır. Bu ay içerisinde Eserin ev ve iş hayatını ilgilendiren konularda keyifli gelişmeler olabilir. Yeni bir ev almaya karar verebilir, ailede birisi evlenebilir veya işinde terfi edebilir ya da yeni bir işe girebilir. Yaşayacakları olumlu olacak.

Dördüncü Ev/ Yengeç: Değnek Kraliçesi
Eser bu dönemde egosu tatmin etmekle ilgilenecek ve kendisini onaylatma arzusunda olacak. Evle ilgili konular ve emlak satın almak onun için önemli kararlar alabilir. Evden bile çalışabilir. İşte terfi etme olasılığı var.

Beşinci Ev/ Aslan: Değnek Kralı Ters
Eser’in çevresinde Koç burcundan ya da Koç burcu tipine yakın bir insan var. Bu kişi erkekse, çocuksu, egoist ve benmerkezci bir kişi. Eğer bu bir bayansa bu
kişiyle arkadaş olabilir, gezmekten hoşlanabilir. Bu aralar birtakım hamleler başlatmaya ihtiyacı var işinde veya evinde gücünü kullanacak.

Altıncı Ev/ Başak: Kule Ters
Eser eski alışkanlıklarından kurtulmayı reddediyor ve bu da yeni sorunlar hazırlıyor. Gelecekte daha karmaşık olaylar yaşayabilir. Başından geçenleri veya onu derinden etkiyen eski travmalarını olumlu bir şekilde algılamalı ve olumsuz düşüncelerden kurtulmalıdır. Bu aralar işine daha çok önem vermeli.
Özet

Eser’in kartları daha fazla para kazanabileceğini, işte terfi edebileceğini ve başka bir eve taşınabileceğini gösterdi. Bununla beraber birçok kartta olumsuz düşüncelerini mutlaka değiştirmesi ve sağlığına ve beslenmesine dikkat etmesi gerektiğini gördük. Yaşantılarımızı değiştirmenin tek yolu düşüncelerimizi değiştirmekten geçer.

 

 
Bu açılım gelecekte birçok olasılık olduğunu gösterdi. Danışanın bu bilgilere sahip olması, değişiklikler yapmasını ve bu süreç içerisinde geleceğini değiştirme imkânını verir.

 

 
Hayat ağacı okuması ya sadece Büyük Arkana kartlarla ya da yetmiş sekiz kartın hepsiyle yapılabilir. Her iki şekilde de egzersiz yapın ve hangisini tercih edeceğize karar verin. Kartlan karıştırırken, danışana soracağı sorulan düşünmesi gerektiğini söylemeyi unutmayın.
Kartlan size geri verdiğinde, on numaradan başlayıp bir numarayla sona erecek şekilde sermeye başlayın. Her bir sınıfın kendi anlamı vardır. Hayat ağacı dağılımı birçok konuyu içerir ve bir ya da birden fazla soruya cevap verebilir.