Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT AŞIKLAR KARTI

AŞIKLAR

Aşıklar, Kahin gibi, bir başka ikili karttır. Ve her iki tarafı bir araya getirmek ve hakkında karar vermek istiyoruz, yalnız bu sefer, kişisel ilişki ve bağımlılık ile. Daha geniş anlamda, bu kart, karakterimizin eril ve dişil yönlerini, ikisini de kullanabilmemiz için, barıştırmanın, simgesidir. O, bizim “kendi ilişkimiz”, o yüzden kartın konusu, “Bizim kendimizi ve dünyayı anlamamızı sağlayan bir tedavi bağı” dır.

RiderWaite’in kartında, en büyük melek Micheál, çıplak bir kadın ve erkek’in üzerine ellerini açmış kutluluk veriyor. Kadın, meleğe bakıyor. Kendi gelişmesi için, ondan ruhani ilham arıyor. Erkekse, kadına bakıyor, kendi ruhani ilhamını ve dişi yönü kullanarak, gelişmesini sağlayacağının farkında olduğunu, anlıyor. Arkalannda, içine çeken bir dağ ve üçü, kutsal üçleme olarak bağlılar. Hayat ağacı, erkeği yürüten; kadınsa, kötü ile iyiyi bilme yeteneği ağacını yürütendir. Bu ağaç, tetikleyen mantık ve arzunun simgesidir.

Robin Wood’un kartında, ışığının ilhamıyla birleşme olmuştur.
Işık, ayın duygusal ve bilinçaltı gücü ve güneşin akıllı ışığının, üstün kaynağıdır. Manzara bizim temel doğamızı aydınlatır ve iki zıt olan “Yin” ve “Yang” birleşmenin durumu anlatır. Manzara, aygüneş, ka dmerkek, birleştiklerinde, onlardan olan dengeyi temsil eder. Her iki kart, cinsel ilişki tamamlanmaya yardımcı olabileceğini anlatır.

Aşıklar’ı, durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Bizim durumumuz, var olan bir ilişki ile bağlı veya bir ilişkiye ihtiyaç olduğunu gösterir.

b. Mantık ve duygu (Aşk), bu durumda esaslardır. Belki de varlıkları olması gereken veya durumu kötüye götürenlerdir;

c. Varolan, sağlıklı bir bütünlük veya prensiplerle ve gücün birleşimi veya onları sağlayabilme ihtimali vardır.

Aşıklar’ı Mücadele için çekmekse:

a. Bizim yapmamız gereken şey, bu durumu etkileyen,”Kafa ve kalp” konularını çözmektir;

b. Yasaklarımız, suç duygusu veya küçükken cinsel ilişkilerle ilgili bize öğretilenlerle, yüzleşme ve çözmenin zamanı geldi;

c. Bilinçaltı ihtiyaçlarımız ve motivasyonu ile bilinçli niyetlerimiz ve arzumuzla anlamamız ve birleştirmemiz gerek.

(1) Yorum Ekli

  1. neli12 Temmuz 2014 Cevapla
    neler olacagini merak ediyorum

18 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)