Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Asaların Kralı Kartı

Asaların Kralı

Asaların Kral’inin tarot falında temsil ettiği, içimizdeki güç ve o gücü dışarda ki dünyada, kontrollü bir şekilde kullanma ustalığıdır. Asaların Kralı, tarot falında eğitimli ve örnek bir şahıs olarak, başkalarını yönetme ve ilham verme hakkını kazanmıştır; buna dayanarak, kartın teması, ustalık ve yaratıcı aklın liderliğidir.

Rider Waite’in Kralı, tarot falında gri bilge tahtında portakal (Atöş enerjisi) rengi kıyafeti ile oturuyor. Asalarını yere dayamış. Pelerinin, yeşil terliklerinin ve kalbinin üzerindeki (Şakra) aslan madalyonu; O’nun, sevgi, anlayış (Terlikler) ve yeni olanaklar sağlama sorumluluğunu, taşıdığını gösteriyor.

Tahtının arkasındaki panelde ve sarı pelerinin üstünde mitolojik semender/kertenkele resimleri var. Bu, Asa Kralı’nın değişimi temsil ettiğini gösteriyor. Ayrıca, Jungian teriminde, iç ruhun sembolü olduğunu biliyoruz. Bir gerçek kertenkele de (Ateşin koruyucusu) Asaların Kral’mm kürsüsünde duruyor. Kral olması, semender desenleri ve bilgi Asası, O’nun çok bilgili ve zeki bir şahıs olduğunu gösteriyor. Geçmişten tecrübeler kazanmış, örnek bir kişi olarak, fikirleri ve Asalarının gerçek amacı sayesinde, başkalarına yardım ediyor.

Ateş gibi parlayan pelerini ye kıyafeti ile Robin Wood’un Asa Kralının görülmeye değer bir görüntüsü var. Wood, karta “ben O’yum” ismini takmış. Kendinden emin bir şekilde, avucunu yukarıya doğru uzatmış, böylece Asaten aldığı bilgi ve enerjiyi, dışarıya vuruyor. O’da Kraliçesi gibi, iç kuvvetin temsili olan aslanı, göğsünde taşıyor. Tacının altındaki bakışlar, merhametli ve iyiliksever. Asaların Kralı, bir hareket adamı. Bizi iktidar sahibi olarak karşılıyor ama insanlık yönünden, bir eşitimiz olarak görüyor. Bu kart, başkalarının öz bilinçlerine ulaşmaları için, sarf edilen gücü , temsil ediyor.

Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
Ancak daha önceki tecrübelerimize dayanarak ve bir yetki ile konuşabiliriz;
Bulunduğumuz durumda, çevremizdeki insanların üstünde bıraktığımız etkinin bilincinde olmalıyız ve gücümüzü, onları bunaltmadan göstermeliyiz;
Çevremizdeki insanlara, bulunduğumuz koşula göre, amacımızı tehlikeye atmadan da yardım edebiliriz;

Asa Kralı’m Mücadele için çekmekse :
Sandığımızdan daha çok güç ve bilgimiz var ve bunların farkına varmalıyız;
Herşeyi bidiğimizden emin olsak bile emir verici olmamalıyız;
Hayal kurmayı bırakmalıyız ve sorunlarımıza, gerçekçi bir şekilde yanaşmalıyız.