Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Adalet kartı

XI Adalet

Anahtar Kelimeler: Adalet, denge

Burcu: Terazi

Elementi: Hava

Olumlu Özellikleri: Denge, adalet, uyum, karma, doğruluk, ılımlılık, eşitlik.

Olumsuz Özellikleri: Dengesizlik, uyumsuzluk, sahtekârlık, suça meyilli olmak, kararsızlık, paranoya, asilik.

 

Tarot Adalet kartı birbirine bağlı birkaç temayı kapsamaktadır. Net, objektif kavrayış, bilinçli ve kesin olarak varılan yargı, dürüstlük, denge ve hakkaniyet demektir. Ne hak edersek, onu alacağımızı gösterir. Genel kapsamda çevremizi kendi yansımamız olarak deneyimleyeceğimizi, hareketlerimizin sonuçlarıyla, iyi veya kötü, yüzleşeceğimizi söyler: Eğer dürüst ve adil davranırsak, davranışlarımız takdir edilir ve uygun bir şekilde ödüllendiriliriz; fakat şüpheli yöntemlerle fayda sağlamaya çalışırsak, başarısızlığa uğrarız.

 

 

Bu tarot fal kartı yüksek bir kişisel sorumluluk düzeyini de ifade eder. Bize hiçbir şeyin hediye edilmediğine, ama aynı zamanda da hiçbir şeyin esirgenmediğine, dolayısıyla edindiğimiz ve deneyimlediğimiz her şeyin sorumluluğunu tek başımıza taşıdığımıza işaret eder.İş yaşamında Adalet görevlerimiz ve hedeflerimize ilişkin açıklık kazandığımız anlamına gelir. Bu gerçekçi, hatta özeleştirili farkındalık sayesinde bundan sonraki hareketlerimizle ilgili net bir yargıya varırız. Ayrıca adil ve dengeli bir davranış ya da değerlendirmeye sırtımızı dayayabile ceğimizi, ama bir şekilde kandırmaya, kazık atmaya ya da ikiyüzlü davranmaya kalkacak olursak düş kırıklığına uğrayacağımızı gösterir. Bu bakımdan tarotta bu kart aynı zamanda dürüst iş uygulamaları ve bunlara özgü kazanımlar anlamına gelir.

 

 

Bilinç düzeyinde Adalet kendimizi bir hayal aleminden uyanma ve somutlaştırma evresinde bulduğumuzu gösterir. Bu, net bir tablo oluşturmak ve yüz yüze geldiğimiz sorunları önyargısız teşhis etmek için içtenlikle çaba gösterdiğimiz bir zamandır. Burada belirleyici olan duygularımız ve sezgilerimiz değil, daha ziyade mantıklı çalışan aklimizdir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart her şeyden önce eşitlik ve denge prensibini vurgular. Ancak mutlaka durulmayı ve sükûneti belirtmez, aynı zamanda saplantılı tutumu da belirtir. Uyum anlamında güçlerin eşitliğini ifade edebileceği gibi, dehşetin dengesini de ifade edebilir. Bu kapsamdaki öncül anlamı, uygun düşen şu benzeşimin imgesinde yatar: “Ne ekersen, onu biçersin”.

 

Adalet Kartı Düz Açılırsa

İş hayatında veya kişisel konularda adaleti aramak. Yasal konular adil bir şekilde çözülmeli. Adil olmayan davranışlar kızgınlığa ve düş kırıklığına neden olur. Ilımlı olmak mutluluk getirir. Evlilik olasılığı var. Yasal bir mücadelede başarı ve çözüm. Yetkili bir kişi senin tarafında. Eski karman iyilik ve davranışlarına dikkat etmen sayesinde ortadan kalktı. Denge,

 

 

Adalet Kartı Ters Açılırsa

Kızgınlık ve düşmanlık nedeniyle yasal zorluklar. Uzlaşmaz tutumlar etrafını çevirmiş. Önyargılı görüşler. Kendine fazla güvenmek başarısızlığa neden olabilir. Dengesizlik ve mutsuzluk. Adaletsizce davranışlar sonucunda depresyon. Ayarını bilememe. Potansiyel sağlık sorunları.