Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Stres ve Ruh Sağlığı

Yalnızlık, kaygılar, kederler ve değişim korkusu kendi streslerini yaratır. Dışa vurmadığımız her duygu bizi üzer, gergin, mutsuz ve keyifsiz biri yapar.

Gülmek doğal bir stres gidericidir. İyi bir gülücük, gerginliği tutan üç temel yeriniz olan omuzlarınızı, yüzünüz ve karnınızı gevşeteceği gibi tüm sindirim sisteminize de masaj yapıp rahatlatacaktır. Gülmenin ve mutluluğun tüm bedensel sistemlere yararı vardır; bu yararı en optimal düzeyde alabilmek üzere, bu duyguları düzenli olarak yaşamak gerekir.

Günlük rutininizden biraz sıyrılıp eğlenceye zaman ayırmak sağlığınızı güçlendirmenin iyi bir yoludur. Zor bir durumu kolaylıkla üstesinden gelinebilir bir duruma çevirmek için çoğu kez gereksinimini duyduğumuz şey, olayların eğlenceli yanlarını da görebilmektir. Bunu yaptığımızda, genellikle rahatsızlıklarımızı ve katı yanlarımızı daha özgür ve esnek duruma getirebilmemiz olanaklı olur. En son ne zaman hoş, derin ve karından gelen, kahkahadan yerlere yatıracak denli güçlü, kontrol dışı, altınızı ıslattıracak türden güldüğünüzü anımsamaya bir çalışın, yanıtınız yüksek olasılıkla ‘çok önce’ olacaktır.

Güldürücü bir film ya da bir komedyen, ya da televizyonda bir gülmece programı izlemeye zaman ayırın, birlikte iyi zaman geçirebileceğinizi bildiğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelin, gülünç bir kitap ya da karikatür dergisi okuyun. En azından, sizi güldüren ne varsa onu yapın.

logo