Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Stres ve Menopoz

Hangi yaşta olursak olalım, stresten etkileniriz. İyi bir stres, güçlendirici etkisiyle insanı motive edebilir, ancak dinlenmek ve yeniden tazelenebilmek için kendimize stresten uzak zaman dilimleri yaratmalıyız. Menopozun getirdiği fiziksel değişiklikler genellikle orta yaş bunalımlarıyla aynı zamana denk düşer, böylelikle hem içsel hem de dışsal stresle başa çıkmak zorunda kalırız. Yaşantımız ve kariyerimizle ilgili önemli kararlar vermemiz gereken bir anda, tüm bunların üstüne fiziksel değişikliklerle de uğraşmamız gerekebilir.

işte o anda şöyle bir durmamız gerekir. Kendimize biraz zaman ayırmalı ve hiçbir şey yapmamalıyız. Hiçbir şeyi yeniden değerlendirmeye almadan, başka bir çözüm aramadan, kendimize yeni bir yol bulmaya ya da durumu tahlil etmeye çalışmadan tek yapmamız gereken şey, dinlenmeye çekilmek, gevşemek, kendimize yenilenme ve tazelenme fırsatı tanımaktır.

Bu yenilenmenin gerçekleşmesi için yapabileceğimiz en iyi şeylerden biri de doğada zaman geçirmektir. Yürüyüşlere çıkmak ya da bir ağacın yanı başına oturup doğal dünyanın büyüsünün ve güzelliğinin zevkini çıkarmak çok güçlü bir iyileştiricidir. Bunu her gün yapmayı kararlaştırın, beslenmeniz ve zindeliğiniz açısından en az yemek ve uyumak kadar önemlidir.

stres menopoz

logo