Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


SQ zekâ yolu

Ev Gibi Birçok Yer VardırSQ Kendi seçtiği varlığıyla genişleyen ruhsal zekâ yolu merkeze aldığımda zarar görmem mümkün değil.”
Eski savaşma ve kaçma sistemleri ile sabit savunma sistemlerini daha yumuşak huylu amaçlara yönelik olarak kullanan yeni nöral sistemlerin gelişimi, davranışın daha sosyal bağlantılı durumlara adapte edilmesini sağlar. Bağlantı kurmamanın da kendine göre cezaları vardır. Bu, anlamsız bir hayatı kabul etmek, basit bir yaşam sürdürmek demektir.

Hayatla bağlantı kurmayı ertelemenin tehlikeleri, üç oğluna seyahate çıkmadan önce bir miktar para veren babanın hikâyesini hatırlatır. Geri döndüğünde ilk oğlunın parayla yatırım yapmış olduğunu görür ve sadece ilk verdiği parayı oğlundan geri alır, kârı oğluna bırakır. Parayla iş yapan ve kâr elde eden ikinci oğluna da aynısını yapar. Üçüncü oğlu ise parayı saklamıştır, babası parayı ne yaptığını sorduğunda oğlu koşup parayı getirir ve babasına gösterir, babası da parayı alır ve üçüncü oğulun hiç parası kalmaz.

Benliği merkeze almanın tek yolu bağlantı kurmaktır. Bağlantı kurmak için, hayatımızın bütün parçalarını gerçek durumumuzun merkezi etkisi altına almayı tercih etmek gerekir. Değerlendirme, hayatımızın etrafında merkezlendiği gelişim ve organize edici prensiptir.

Ustamla tek başma kaldığında ustam şöyle dedi: “,Şimdi sana akim esas doğasmı göstereceğim.”Zilini ve tefini eline aldı, İlk Buddha’dan kendi ustasma kadar bütün nesep ustalarma ilahilerle niyazda bulundu. Son ra asıl konuya girdi ve cevabı olmayan bir soru yöneltti aniden, “Akıl nedir?” dedi ye gözlerimin içine doğru baktı. Tamamıyla şok olmuştum. Kafam allak bullak olmuştu. Hiç bir kelime, hiçbir isim, hiçbir düşünce, kısacası hiçbir şey kalmamıştı aklımda.

Olay Ufku
Maddi temelli ve duygusal ilişikli ben ay liklerimizle geleceğe bakar ve bilimin ufuk olarak adlandırdığı şeyin vizyonumuzu engellediğini görebiliriz (Şekil 11). Çoğunlukla bir problemle karşılaşttğımızda ne yapacağımızı kestiremediğimizi söyleriz.SQ benliğimiz görebildiğimiz en son Şekil 11 Ufuk çizgisi noktanın yani ufuk çizgisinin ötesine uzanır.