Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Sizlere Richard’ı takdim etmek istiyorum

Roman AçılımıKendimi içinde bulduğum farklı durumlarda ya üstün ya da aşağılanmış hissetmişimdir hep. Kendimi aşağılanmış hissettiğimde hemen hemen hiç alçakgönüllü bir tavır sergilememeye, üstün hissettiğim de ise tam gaz yoluma devam etmeye dikkat ettim; ancak bunların ikisi de gerçek değildi. Her ikisi de önyargılı bir tavırdan doğmuştu. Bu durumda kendi uzmanlık kavramımın kimlik bazlı olduğunu ve hayatımın çok büyük bir kısmında var olduğunu gördüm. Eğer bu yolculuğu zekice ve dürüstçe yürüten bensem, benim biricik var olma yolculuğum kendisine hâkim değil miydi?

Sessizce notlarımı kaldırdım ve eğer ben kendim olursam ve “ne den”lerimi bilirsem bunun bana hiçbir zararı olmayacağmdan en ufak bir şüphem yoktu. Özgürce dolaşan bir esirdim ben.

“Sizlere Richard’ı takdim etmek istiyorum…” Orada oturup kendime, konuşmamı ve beklediğim kabulün nasıl olabileceğine odaklandıktan sonra bu kelimeler şaşırtmıştı beni. Kendi sürecimde kaybolmuştum. Uç gündür neredeyse hiç gülmediklerini, şaka yapmadıklarını ve odanın huzur ve sükûnet yerine stres dolu olduğunu fark etmiştim.
İnsanların olayla bağlantı kurduklarını hissedene kadar en alakasız yerden sohbete devam ettim. Yapmaya çalıştığım şeyin, sunacağım bilgilerden ziyade bu konferansa yapabileceğim en önemli katkı olduğuna derinden inanmıştım. Şu durumda gerekli olan şeyin zekâ olduğuna dair su götürmez bir gerçek vardı. Stres konusundan bir kere bile bahsettiğimi zannetmiyorum ancak o odada bulunan herkesi birkaç saatliğine stresten kurtarabildiğimi ve en önemlisi de, neden o salonda olduklarına dair zekâlarını özgür bırakmalarına yardımcı olduğumu düşünüyorum. Bu hayat yolculuğumda küçük ama önemli bir şeydi.

Açıkça ve dürüstçe söylemek gerekirse bu yolculuk esnasında daha zeki hale geldiysem eğer bunun sebebi bilim, felsefe ya da işletme okumuş olmam değildi. Bunun sebebi var olmanın sınırsız alanıyla kendimi bağlantılı hissetmem ve bu sayede de davranışlarımın sebeplerini öğrenmiş olmamdır.

O zaman, kimliğimizi yıkınca yüksek SQ zekâ kaynaklarımızın, anlayışın üç sacayağı sayesinde farkındalık, anlam, değerlendirme gerçek duruma odaklanmasını sağlarız.