Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Sırt Ağrısı

Gebelik boyunca en sağlam desteğiniz sırtınızdır ve bu dönem süresince sırtınızın işi oldukça zordur. Hem hamilelik boyunca kilonun artışından hem de kendisini tutan ligamentleri gerilmeye ve daha esnek olmaya yönlendiren hormonların sinyallerinden etkilenir.

Düzgün hareket ederek, mümkün olduğunca ağır kaldırmaktan kaçınarak ve sırtınızın neye gereksinimi olduğunu öğrenerek ona destek olun. Omuzlarınız kalçalarınızla aynı doğrultuda kalsın, yani bükme hareketlerinden kaçının ve tüm omurganızı aynı düzlemde tutun. Düz ayakkabılar otururken uygun desteği almanızı sağlayacağı gibi alt sırta gelen basıncı da azaltacaktır. Yastıklarla alt sırt bölgenize iyi destek sağlayacak rahat bir pozisyon bulmayı deneyin. Sırt üstü yatarken her zaman dizlerinizi yastıklarla destekleyin, yan yatarken de alt sırt ve kalçalardaki gerilmeyi azaltmak için dizlerinizin arasına yastık koyun.

Sırtınızı kullanmak ya da belinizden hareket etmek yerine, dizlerinizle eğilmeyi öğrenmek de yardımcı olacaktır. Ağır bir şey kaldıracaksanız, ağırlığı olabildiğince vücudunuza yakın tutun ve herhangi bir bükme hareketinden kaçının. Alt sırt bölgenize düzenli olarak sarı kantaron (Günbir delik otu) yağıyla masaj yapın ya da başka birine yaptırın.

Katalitik bir yağ içinde su landmlmış sardunya çiçeği, sandal ağacı ya da öküzgözüyle yapılan bir aromaterapi yağı da kullanabilirsiniz. Sırtınızı sıcak tutun ve içinizi ısıtmak için diyetinize az miktarda taze zencefil kökü ve tarçın ekleyin. Sırt ağrısı, doğumla ilgili korkularımızın bir alarmı, gebeliğin bir sonucu ya da başka şeylere bağlı olarak oluşabilir. Desteksiz kalmanızın ya da çok kaygılı olduğunuzun bir göstergesi de olabilir. Sırt ağrınızda bunun rolü olup olmadığını göz önünde bulundurmak ve bunun için ne yapacağınızı öğrenmek gerekir. Ağrı sürüyorsa, profesyonel yardım için bir osteopata (kemik hastalıkları uzmanı) danışın.

30 yaşında, enerjik bir İtalyan kadını olan Luciana, dört aylık gebeyken muayenehaneme geldi ve üst sırt bölgesinde korkunç ağrılar olduğunu söyledi. İki yaşında bir çocuk annesiydi ve çok ağrı verdiği için karnındaki bebeği taşıyamıyordu.

Bir süre kranyal tedavi uyguladıktan sonra soğuk buz torbası önerdim ve serbestçe hareket etmeye başlar başlamaz yapması için egzersizler verdim. Torbayı üç dakika uygulayıp, sonra da her tür travma için çok iyi bir tedavi olan, içine Bach çiçeği ilaçlarından beş damla Kurtuluş Reçetesi katılmış komprese geçmesini önerdim. Sonraki iki gün boyunca iki saatte bir yinelemesi gerekiyordu. Bu süre sonunda ağrısını hemen hemen tümüyle giderecek derecede işine yaradı.

Luciana hala yeni yürümeye başlayan çocuğu ve gelecek bebeği için kaygılanıyordu ve sırtını daha fazla incitmeden doğru biçimde kaldırmayı öğrenmesi çok önemliydi. Ona birçok kez sırtını nasıl dik tutacağını, çocuğunu kaldıracağı zaman kendisine yakın tutmasını ve tutarken vücudunu hiçbir zaman bükmemesi gerektiğini anlattım. Bunu kendi dilinde bir küçük şarkıya çevirdi ve gerek oğlunu sakinleştirmek, gerekse kendisine anımsatmak için sık sık söyledi.
İkinci tedavi sonrasında sırt ağrısı geçti ve gebeliğinin kalan dönemini ağrı çekmeden geçirdi. Derken yaklaşık 4 kiloluk, Florence adında bir kız doğurdu ve şimdi aynı şarkıyı ona da söylüyor.

logo