Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Şirkette Çalışmak

KUANTUM BİTLERİ VE ZAMAN KAYMALARIŞirketlerin içinde geliştiği İkinci Dalga ekonomi sistemi, ulusal pazarlara, ulusal para birimlerine ve ulusal hükümetlere dayanıyordu. Bu devlet temelli altyapı, yeni uluslararası ve elektronik “Avro tantanası”nı kontrol edemez veya sınırlayamazdı. İkinci Dalga dünyası için geliştirilmiş bir yapı, artık yeterli gelmiyordu.

Gerçekten de, dev şirketler için ticaret ilişkilerini tutarlı hale getiren bütün küresel altyapı, şu anda sarsılıyor ve her an yıkılabilir. Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Genel Gümrük ve Ticaret Anlaşması, ağır saldırı altında. Avrupalılar, kendi kontrollerinde yeni bir yapı oluşturmaya çalışıyorlar. Bir tarafta “daha az gelişmiş ülkeler ve Araplar, petrodolarlarım birbirlerine sallıyor, yarının finans sisteminde etki sahibi olmaya çalışıyor ve kendi IMF karşılıklarını yaratmaktan söz ediyorlar. Dolar tahttan devrilmiş durumda ve dünya ekonomisi içinde can çekişiyor.

Bütün bunlar, beklenmedik anlarda ortaya çıkan enerji ve kaynak darlıklarıyla; tüketicilerin, işçilerin ve yöneticilerin tutumlarındaki hızlı değişikliklerle; ticarette hızla değişen dengesizliklerle; hepsinden öte, endüstriyel olmayan dünyanın giderek artan militanlığıyla destekleniyor.

Günümüzde şirketlerin ne yapacağını şaşırdıkları ortam, son derece kafa karıştırıcı ve patlayıcı özelliklere sahip. Büyük şirketlerin yöneticileri, ellerindeki güçten vazgeçmek istemiyorlar. Kazanç, üretim ve kişisel avantajlar için hâlâ mücadele ediyorlar. Ama belirsizlikler, halkın eleştirileri ve düşmanca politik baskılar giderek artarken, en zeki yöneticilerimiz bile organizasyonlarının hedeflerini, yapılarını, sorumluluklarını ve mantıklarım sorguluyorlar. Bir zamanlar sağlam bir şekilde etraflarında yükselen İkinci Dalga çatısı yerle bir olurken, en büyük şirketlerimizin birçoğu kimlik kriziyle boğuşuyor.