Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Sihirli Bahçe

Sihirli bahçeler para kazanmak, aşk veya koruma amaçları taşıyabilirler. Oluşturacağınız bahçeleri kristaller ve küçük heykelciklerle süslemeniz onların gücünü artırır.

 

 
Sihirli bahçenizi akşamları kullanmaktan zevk alıyorsanız çuhaçiçeği, karanfil, sarı papatya, yasemin ve tütün ekmeniz sizi hem görüntü hem de koku açısından tatmin edecektir. Nasıl ki bazı hayvanların güçleri diğerlerinden fazladır, bazı bitkilerin de mucizevi güçleri diğerlerinden üstündür.
Mine: Kâhinlerin çiçeği olarak bilinir. Mine insanların korunmalarında kullanılır ve şehir hayatını sever. Bu çiçek aşk ve korumayı temsil eder. Afrodizyak olarak bu çiçek erkeklerde cinsel gücü artırır.

 

 

Mine çayının karıştırıldığı suda yıkanmak veya bu çiçeği vücudunuzun herhangi bir bölümüne sürmek size kehanet gücü verir, arzularınızın yerine gelmelerini sağlar ve düşmanlarınızı dostlara dönüştürür.
perçem Bu çiçeğin çayına batırılmış bir bez veya pamuğa damlatılacak birkaç damla yağı kanamaları durdurur. Havaya atılacak civanperçemleri kehanet gücünü artırır. Bu çiçeğin sap ve yaprakları kötülüğe karşı muska yapımında kullanılır. Evliliğin ilk gecesi yatağın üstüne asılacak civanperçemi buketi cinsel gücü ve romantizmi artırır.

 

 
Öfoeötu: Ökseotunun zehirli böğürtlenleri ilk başta dolunaya benzerler ve daha sonra altın sarısı olurlar. Bu bitki neredeyse dünyanın her yerinde bulunur ve her yerde büyülü ve kutsal kabul edilir. Aslında bu bitki toprakta yetişmez ve ağaç üstünde yaşayan bir parazittir. Ökseotu buketi yatak üstüne asıldığında güzel rüyalara neden olur. Kapıların üstüne asılan ökseotu ise evi kötülüklerden korur. Ökseotu keseleri üstünüzde taşıdığınızda sizi hastalıklardan korur, ökseotuyla beraber incilerin içine konacağı bir kese kadınlarda doğurganlığı artırır.

 

 
Bu bitki Akdeniz ve Kuzey Afrika’da binlerce yıldır sağlık, aşk, güç ve güzellik amaçlı kullanılır. Batı’da kına güzellik endüstrisi ve dövmecilikte kullanılır. Geçici ve acısız dövmeye olanak sağlayan kına enfeksiyon riski de taşımaz. Toz halindeki kına yapraklarının macun haline getirilmesiyle boya elde edilir.Eski Mısır mezarlarında bile bulunan kına insan vücudunu adeta büyük bir muskaya dönüştürür. Bu bitki kullanan insanı kutsal ruhlarla bir araya getirerek refah, aşk, koruma, sağlık ve mutluluk sağlar. Kına kullanıp evrenle temas kuramamak imkânsızdır.

 

 
Kına sanatçıları iyi bir kına macununu yapmayı bildikleri gibi bu kınayla çizilecek hangi figürlerin ne amaca hizmet edeceklerini de iyi bilirler. Gelinlerde kınayla çizilen tavus kuşları cinselliği artırır. Evli bir kadının avucuna kınayla yapacağı noktalar aşk damlacıklarını, dolayısıyla kocasma duyduğu özlem ve aşkı gösterir. Erkeğin avucuna çizilen göz ise onun başkaları tarafından baştan çıkarılmasını önler.
Piyasada bulacağınız kına karışımlarının kaliteleri oldukça düşük olabilir, dolayısıyla kendi karışımınızı kendiniz hazırlamalısınız. Kınayı pişirmek ve çizmek zor değildir. Kınayla uğraşmanın zaman alması en büyük zorluktur. Kınayla çizilen desenlerin cildinizde sabitlenmesi için limonşeker karışımı kullanılır.

 

 
Kına yetiştirmek sadece yapraklarından elde edilecek boya amaçlı değildir. Bu bitkinin çiçeğinin tozu toplanıp keselenince yünlü eşyalarınızı güvelerden korur ve size psişik koruma sağlar.
Kına kokusu efsanelere konu olmuştur. Bu kokunun yılan ve erkekleri çektiği, içe çekildiğinde ise cinsel güç ve doğurganlığı artırdığına inanılır. Bitkinin esansı çok az bulunur ve çok pahalıdır. Kına hamuru ve arkasından kullanılacak sabitleştirici limonşeker karışımının yüzlerce tarifi vardır. Aşağıda en basit ve etkin tariflerden biri verilmektedir.

Malzemeler:
1/2 fincan çay
1/2 fincan kına tozu
4 fincan su
1 adet taze limon
1 çay kaşığı okaliptüs esansı
Hazırlandı:
Kına tozu yeşil ve kokulu olmalıdır. Bu tozu ince delikli bir süzgeç veya naylon çoraptan geçirerek eleyiniz.
Çayı 4 fincan su içine atarak su yarı yarıya azalana kadar iyice kaynatınız.
Çayı 1 saat demleyiniz.
Bir gece boyunca çayı dinlendiriniz.
Çayı iyice süzünüz.
Çaya limon suyu katınız.
Limon suyu katılmış çayı ısıtınız ama kaynatmayınız.
Karışıma kaşık kullanarak kına atınız ve iyice karıştırınız. Karışımın kıvamı kaşık saplanacak hale gelene kadar kına eklemeye devam ediniz.
Karışım kıvamını bulunca bir çay kaşığı okaliptüs esansını hamura ekleyiniz.
Derinize bir parça hamurdan sürünüz ve 15 dakika bekleyiniz. Bu tam hazır olmayan kına hamuru derinizde turuncu bir renk bırakmalıdır.
Hamuru sıcak bir odada 6 saat bekletiniz.

 

 
2 limonun suyunu sıkarak süzünüz. Limon suyuna 4 çay kaşığı şeker ekleyiniz ve iyice eriyene kadar karıştırınız.
Kına pek çok şekilde sürülebilir. Bu yöntemlerden kendinize en uygun olanı seçmelisiniz. Kına saç, tırnak ve deriden zaman içinde çıkar. Ancak bunlar dışındaki şeylere sürüldüğünde kına kalıcı iz bırakabilir. Dolayısıyla kınayla çalışacağınız zaman çevrenize eski gazeteler koymayı ihmal etmeyiniz. Halıya bulaşan kınayı çıkarmanız imkânsızdır.

tarot falı bak Sundu…