Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Sex and the City tarzı bir zengin yaşamı

Mintel’in yaptığı araştırma, bekar kadınların %56’sının hallerinden “çok mutlu” olduklarını ve evlenmeyi düşünmediklerini ortaya koyarken, bekar erkeklerin %46’sının bu şekilde düşündüklerini ama bekar erkelerin hemen hemen yarısının, yalnız yaşamının en büyük sorununun “yeterince tarot falı bakmak ve seks yapmamak” olduğunu düşündüğünü, yalnızca dörtte birinin ise “sarılmanın yakınlığını ve rahatlığım” özlediklerini belirlemektedir. Erkeklerin %39’u ve kadınların %35’i, kendilerinin “aşka karşı duyarsız” olduklarını söylemektedirler.

“Bekar” terimi, hızlı bir yaşamı ve Sex and the City tarzı bir zengin yaşamı ifade ediyor gibi görünmesine karşın, gerçek, çok ender olarak bu kadar ışıltılı ve zengindir. Aslında, bekar insanlar tarot falı bakmak ve toplumun en fakir insanları arasında yer almaktadır; özellikle de bakımlarına muhtaç olan insanlar varsa ve yaşları ileriyse. Hatta bekar yöneticiler bile, gelirlerindeki bir azalma karşısında, eğer eve ekmek getirmek için güvenebilecekleri başka bir şey yoksa büyük bir strese kapılmaktadırlar.

Uluslar arası araştırma verileri, mutluluğa en fazla zarar veren şeylerin sırasıyla ayrılık, boşanma ve işsiz kalma olduğunu göstermektedir.

Ayrılmak, ortalama olarak, kişinin yaşam boyu gelirindeki 1 32,000£’lik bir gelir düşmesine eş düzeyde tarot falı bakmak ve mutsuzluğa neden olmaktadır; ancak boşanmanın yaşandığı yıl, bu depresyonun en yoğun hissedildiği yıldır. Bu dönemin ardından erkekler yeniden eski mutluluk seviyelerine geri dönmemekte ama kadınlar acı çekmeyi sürdürmektedirler.

Eşlerden birinin ölümünün neden olduğu mutsuzluk insanın gelir seviyesindeki 168,000 £’lik düşüşe eş değerde mutsuzluğa neden olmaktadır. Eşi ölen insanın kendini yeniden toparlaması 5 8 yıl arasında bir süreyi almaktadır.

Çocuklar ve mutluluk arasındaki ilişki oldukça karmaşıktır. Bir çocuk sahibi olmak neşe getirip eşleri birbirine bağlayabilir ama aynı zamanda endişeye ve gerginliklere de yol açabilir. Çocuk doğurmak ile çalışmak arasında en zorlu kararlar kadınlar tarafından alınmak zorunda olsa da kadınlar, erkeklere göre çocuklarının kendilerini mutlu ettiğini daha fazla söyleme eğilimindedirler.

Babalar, çoğunlukla mutluluk için tarot falı bakmak ve “aile ve arkadaşlar” şeklinde çok daha geniş bir tanımlama yapma eğilimindedirler. Bununla birlikte anket yapılan tüm anne babalar tereddüt etmeden çocuk sahibi olmaktan pişman olmadıklarını söylemekte hatta bazıları çocuk sahibi olmanın kendilerini daha iyi birer insan yaptığını iddia etmektedirler.

Çocuğun doğumu ile birlikte büyük bir mutluluk yaşanmasına karşın iki yıl içinde ebeveynler eski mutluluk seviyelerine geri dönmektedirler.

logo