Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Sevdiğimiz bir işi yaparak da para kazanmak mümkün müdür?

Pek çoğumuz bunun mümkün olmadığına inanarak sevmediğimiz(bizi ruhsal olarak tatmin etmeyen) işlerde çalışıyoruz.

Sizin asıl amacınız Ruhsal düzeyde gelişmek olmakla birlikte, bu ilerlemenin, fiziksel boyutta getirdikleri sizi korkuttuğu için mevcut durumuzdan fedakârlık etmek genellikle size zor gelir. Yalnız şunu bilmelisiniz ki sizler yüreğinizdeki cesaretle adım atmadıkça ruhsal anlamda ilerlemek mümkün değildir. Tabi ki seçim her zaman size aittir.

Şunu söylemeliyiz ki sevdiğiniz işi yapmak sizi ruhsal anlamda doyuracak ve mutlu edecektir. Yalnız maddi anlamda doyuma ulaşmak için öncelikle düşünce yapınızın bolluk ve berekete açık olması lazım. Her durumda ve şartta bunu kendinize çekebilecek durumda olmalısınız. Bu düşünce yapısına sahip olduğunuz takdirde hayatınızın her alanında bolluk ve bereketi yaşarsınız.

Yeteneklerimize uygun işlerde çalışmak bizi mutlu edebilir, yeteneklerimizi nasıl keşfedebiliriz?

Her insan doğarken yanında bir yeteneği ile gelir. Bu yetenekler hiç bilmediğiniz özellikler de olabilir. Kiminiz el sanatlarında ustayken kiminiz düşünce okuyabilir, kiminiz çok iyi yazabilir ya da medyumluk yapabilir. Yetenekleriniz hep açığa çıkmayı beklemektedir. Bu yetenekler gün ışığına çıktığında kendinizi ifade etmeyi başarmışsınız demektir. Çünkü yeteneğiniz, sizin kendinizi ifade etme şeklinizdir. Böylece enerjinizi doğru kullanmış olursunuz.

Yeteneklerinizi keşfetmek için en iyi yöntem; kendinizi gözlemlemek, neyi kendi doğal akışında yapabildiğinizi fark etmek ve neyle kendinizi ifade ettiğinizi anlamak olmalıdır. Bu kıvılcımı yakaladığınız anda, geliştirmek için çaba sarf etmelisiniz. Eğer yeteneğiniz geliştirilmezse, doğası gereği körelebilir.

Siz yeteneklerinizi daha iyi seviyelere getirdiğinizde maddi olarak bundan doyum sağlamak sizin için gayet mümkün olacaktır. Sizlere tavsiyemiz sık sık içinize dönün ve kendinizle konuşun. Bu, gerçek size giden yolda en büyük adımdır.

Aramızda iş yaşamını, kariyerini tüm yaşamının önüne, merkezine koyan insanlar var. Bu insanlar için bu seçimleri ile ilgili ne söylemek istersiniz?

Aslında bu soru her bireyin hayatı için farklı şekilde cevaplanabilir ama genel olarak cevap verirsek, sizler özgür seçim alanında yaşamaktasınız. Seçimleriniz her zaman Bir (Allah) tarafından Sevgiyle karşılanır. Seçimleriniz kendi hayatlarınızı yaratır. Kariyeri yüzünden hayatını erteleyen bireyler kendilerine sunulan pek çok şansı teperek, para ve gücün kendilerinde olmasını arzu ederler. Bu güce sahip olduklarında ise, dönüp arkalarına baktıkları zaman birçoğu, hayatlarının merkezine oturttukları şeyin onları yeterince tatmin etmediğini fark ederler. Onların sınavları, hayatlarının gerçek güzelliğini fark etmelerinin ne kadar önemli olduğunu deneyimlemektir. Bu, onların kendi seçimleridir. Bu yüzden yargılanmamalıdırlar. Bizler her zaman olanı kutlarız. Bu yüzden her insan kendi doğrusunu yaşamaktadır. Her seçim, her insanın, kendi özgür seçimidir.

Büyük maddi kayıplar yaşayıp iflası deneyimleyen, hatta bu yüzden intihar eden insanlar var. Benzer durumları yaşayan insanlar ve ailelerine ne söylemek istersiniz?

Zorlayıcı maddi kayıplar yaşayanların, aslında böyle bir deneyimi daha önceden planlamış oldukları için böyle bir deneyimin içine düştüklerini söyleyebiliriz. Bu deneyimde öğrenmeleri gereken şey, aslında maddiyatın anlamsız bir şey olduğundan ziyade onun öneminin sadece yaşamsal boyutta, olması gereken düzeyde olduğunun farkına varmaktır.

Bu tür durumları yaşayanlar, bunları daha önceki yaşamlarında seçmiş oldukları “para huzurdur” yanılgısı içine düştükleri için deneyimlemektedirler. Bu tip insanların aile bireylerinin ise farkına varmaları gereken olgu; yaşamdan zevk alarak her şeye rağmen ilerlenebileceği, bunun maddiyata bağlı olmaksızın da yapılabileceği olgusudur.

Sizler maddiyata ne kadar önem verirseniz, yaşanan maddi kayıplar sonucunda bedeninize o ölçüde zarar verirsiniz. Sizin tabirinizle para parayı çeker ibaresinin tam zıddı olarak paranın yoksunluğu ne kadar büyük olursa ve bir anda o yoksunluk etkili bir şekilde dile gelirse, işte o an; onlar maddiyata bakış açılarıyla doğru orantılı olarak kendi bedenlerine zarar verirler. Bunlar ruhsal bedendeki çok ağır zararlarla beraber, sizin deyiminizle depresyonun en ağır hallerinde, (yani Ruh artık çökmeye razı bir şekilde, dayanılamaz ve katlanılamaz hale gelmişse) kişiyi intihara dahi sürükler.

Kısaca maddiyata çok önem veren bireylerin maddi kayıpları, bedensel ve ruhsal yıkıma kadar ilerleyebilir.

 

Sevdiğimiz bir işi yaparak da para kazanmak mümkün müdür?_17.jpg