Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Saray Kartları Tılsımlar Uşağı

Saray Kartları Tılsımlar UşağıUşak, sakin bir şekilde başlanan yolculuğa, gitmeye hazır. Bu kart, yeni geliştirilmiş yetenekleri kullanarak, eski tecrübelerden kaynaklanan, yeni bir başlangıcı işaret eder. Ayrıca yeni, ilham veyici enerjileri ve fikirleri simgeler.

Rider Waite’nin uşağının elinde, gökyüzü ile aynı renkte olan, (San) bilinç ve canlılığı temsil eden Tılsım, içinde bulunan 5 köşeli yıldız sayesinde farkediliyor. Tabii ki Uşağın, üstün bilinci simgeleyen güneş enerjisine, yol göstermesine, ihtiyacı olacaktır. Şapkası ve dışan doğru taşan kırmızı kuşağı, sanki bir soru işareti şeklini oluşturuyor. Hangi yol peşinde gitmesi gerektiğini mi sorguluyor ?

Uzakta, mavi dağlar görüyoruz. Onlar, alma eğilimini, ideali ve ruhani erişmeyi temsil eder. Vaadi simgeleyen, yüksek yeşil çayır, toprağı işlenmiş arazinin üstünde duruyor. Bu arazi uşağın, rüyadan gerçeğe indiğinde, yapacağı işi temsil ediyor.

Robin Wood’un siyah örgülü saçlı, şirin uşağı da toprağı işlenmiş arazinin üstündeki, yüksek, yeşil çayırın üzerinde duruyor. Tuniğinin kahverengi olması, dünyevi tarafı, arzu ettiği şeyi, çalışma isteğini ve büyük bir olasılıkla da çabalarının başarısını, simgeler. Yalın ayaklarıyla yere teması, kendi gerçek doğasını öğrenmeye, istekli olduğunu temsil eder. Kemerinden sarkan; zengin, süslü , Tılsımlar Kraliçesi olabilmesi için, gereken kaynakları, eğitimi ve okumaları anlatıyor. Robin Wood’un destesindeki diğer uşak kartlarında olduğu gibi, bu kart da, pusulanın 8 yönünde parlayan bir Tılsım*ın, bilimi ve yeteneği dünyaya yayacağını gösteriyor. Bu uşak, serseri değildir.

Tılsımlar Uşağı’nı Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
İnatçı bir şekilde, gerçeğin ve üstün ideallerin peşinde koşarken, başkalarının duygu ve ihtiyaçlannı veya faydalarını ihmal etmiyoruz;
Dikkatli izlersek durumumuz bize, iç doğamız ve doğal hikmetlerimiz hakında, bir şeyler öğretebilir;
Durumumuzu çözmek için ihtiyaç duyduğumuz işe kendimizi kaptırmadan önce, hayal etmeğe ve bu hayalleri gerçekleştirmek için gereken adımların planlanmasına, zaman ayırmalıyız.

Tılsımlar Uşağı’nı Mücadele için çekmekse:
Fiziksel gücümüze hakim olabilmek için vücudumuzun, beynimizin ve hislerimizin verdiği bilgileri, dinlemeliyiz;
Tüm yeni projeleri veya maceraları, geçmiş tecrübelere dayanarak tatbik etmeliyiz;
İlhama açık olmalıyız. Bu kart, eskinin bitmesine ve yeni bir dönemin başlamasına (Özel hayatımızda) işaret ediyor.