Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Rüyanın bir önemi var mıdır?

Çakralar Hakkında Bazı Yararlı NotlarHerhangi bir rüyayı incelediğimiz zaman büyük bir önem taşıdığını görmemiz mümkündür. Çünkü ruhumuzun gizli ve çok karanlık derin köşelerinde doğan rüya bizi kendimizle baş başa bırakmak zorunda bırakır. O âdeta bir “iç ayna”ya benzer.
Birçokları çektikleri bunalımlarını, ruhlarını kemiren komplekslerini, ıstırap veren ukdelerini, çeşitli dertlerini aksettiren bu aynaya baktıkları zaman titrerler.

Fakat bu aynanın aynı zamanda işlediği iyilikler o kadar çokki!.
Burada insan kendini olduğu gibi görmekte, şuuraltındaki sayısız tepkilerin şuraya buraya savurduğu bir oyuncak bebek gibi olmaktan kurtulmakta ve gerçek güzelliği meydana çıkmaktadır.

Bundan başka bazı rüyalar şuuraltı vasıtasıyla insanı bir felâketten korumak için uyarır, en kolay kurtulma yollarını gösterir.

“Dün gece saçma sapan bir rüya gördüm.”
Çoğu zaman uykuda iken gördüğümüz bir rüyayı hatırladığımız zaman bunu söyleriz. Fakat bu söylediğimiz acaba doğru mudur? O rüya gerçekten saçma mıdır?

Her ne hâl ise, burada bir şey vardır ki onu belirtmek gerekir: O da herhangi bir insan düş gördüğünde o anda rüya kati’yen saçma sapan değildir. İnsan rüyasında gerçeği yaşar, başından geçenler mantıklı ve olağan şeylerdir.
Doğrusu, rüyalar, kaynağı olan şuuraltı gibi aklı selim, mantık, örf ve âdetlerle iyice alay etmektedir.