Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Ruh Halimizi Düzenleyebilmek

oKendi kendimizi motive edebilmek ve düş kırıklıklarına karşı koyabilmek. Tepkilerimizi kontrol altında tutabilmek ve tatmin duygusuna öncelik vermemek.

Ruh halimizi düzenleyebilmek ve gözlemleyebilmek, düşünce yeteneğimizi dibe vurduracak stresten uzak durmak Empati yeteneğine ve iyi şeyler umut edebilme kabiliyetine sahip olmak. Kendi kendine soru sormaya başlayacak ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu sorgulayacak, belki de farelerle ilgili daha çok şey öğrenmek için başka fareler arayıp bulacaktı. Elbette hayvanlar daimi bir çocukluk dönemi yaşadıkları için bu geçiş evresini hayatları boyunca tecrübe edemezler. Onların bilinçlerinin gelişmesi gibi bir şansları yoktur, insanların geçirdikleri zihinsel değişim ve geçiş evrelerini yaşamazlar.

Bu ikinci dönemde, ergenlik döneminde, belirsizlik düşüncesi yavaş yavaş kafamıza dank eder ki Allah’tan bu bir anda olmaz ve bu belirsizlik bizi benliğimizi keşfetme arayışına iter. Ergenlikte sorduğumuz “niçin” soruları hayatı açıklama amaçlı değil koptuğumuz zekâ alanlarına yeniden bağlanmak içindir. Belirsizlik hüküm sürmeye başladığında insanların irade ve istekleriyle kendilerini bu bağlantıyı kurmaya zorlamaları insan varoluşunun dahiyane bir olayıdır.

Maalesef modern eğitim ve IQ konusunda yaygın yanlış kanı yüzünden seçim yapabilme yetimizi bir kenara bırakıp; daha sahip olduğumuz muhteşem potansiyeli henüz keşfetmeden toplumdaki yerimizi ve rolümüzü kabul etmeye itiliyoruz. Eğer sisteme harfiyen uyarsak sanki her şey yolunda gidecekmiş gibi yanlış bir inanca kapılmaya zorlanıyoruz. Hayatımızın ileriki dönemlerinde yaşadığımız krizler, hep bu var olduğunu kabul ettiğimiz gerçekliklerin aslında hiçbir zaman olmadığını görmemizden kaynaklanıyor.

(2) Yorum Ekli

  1. fatma01 Temmuz 2014 Cevapla
    birinden hoşlanıyorum acaba oda benden hoşlanıyormu
  2. nono13 Mayıs 2014 Cevapla
    özcan ilişkimiz için çaba sarfedecek mi ?

18 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)