Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


RUH HALİMİZ

Yağ
Beynin %60’ından fazlasının yağ olduğunu bildiğimize göre, beslenmemize yağ eklemenin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Yağ, beynin doğru yapılanmasına ve işlemesine yardımcı olur ve beslenmemizde belli bir miktarda yağ olması duygusal ve zihinsel sağlığımız açısından son derece önemlidir. Bedenimizdeki yağ mikta rının azalması endişe, depresyon, hiperaktivite ve şizofreni gibi sorun lara yol açabilir.

Araştırmalar aynı zamanda yağın, beynin beslenmesindeki önemini de ortaya koymaktadırlar. Oxford Üniversitesindeki psikoloji bölümü bilimcileri, davranış ve öğrenme sorunu görülen çocuklarda ome ga 3 gibi yağ asitleri içeren balık yağının son derece etkili olduğunu saptamışlardır. Bazı durumlarda, bu yağ asitlerini alan çocukların okuma yaşları 4 yaş kadar artmaktadır.

Bu nedenle yağların tamamını beslenmemizden uzak tutmamalıyız; hatta bazı yağları daha fazla tüketmeye çalışmalıyız.

RUH HALİMİZİ İYİLEŞTİRİCİ VİTAMİNLER VE MİNERALLER

Vitamin/Mineral İşlevi Kaynağı
Antioksidanlar Alkolün ve kirliliğin yarattığı tepkilerle ve beyindeki stres ile savaşır; aynı zamanda A, C ve E vitaminleri ile pek çok eser elementi içerir. Sebze ve meyveler B Vitamini Besinlerden elde edilen enerjiyi açığa çıkarır, bedene yakıt sağlar ve enerjjiyi artırıp ruh halini ve zihinsel işlevleri iyileştirir. Avokado, muz, fasülye, havuç, yumurta, balık, mercimek, et, süt, fındık, ceviz, tam tahıllar Folik asit Beyin fonksiyonları ve ceninin beyin gelişimi; ruh halini, kavrama ve sosyalleşme yeteneğini artırır. Avokado, marul, ceviz, ıspanak, yeşillikler, fasülye, tohumlar, fındık.

Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak