Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Ritüel ZamanıKutsal Zaman

Ritüel ZamanıKutsal Zaman
Danışanın taroloğa gelip sorusunu sorması halinde çalışma zamanı önceden planlanamaz. Ancak ilk temastan bir süre sonra, danışanla tarolog biraraya gelip tarot açılımım yorumlamaları halinde, çalışma zamam sezgiler artacak şekilde planlanabilir.

Her zaman mümkün olmasa da atmosfer şartları dikkate alınabilir. Yüksek basınçlı,kuru ve temiz bir atmosfer daha uygundur. Nemli ve sisli olmayan kuru ve güneşli günler seçilmelidir.

Gece çalışmaları daha iyi olabilir. Asırlardır bilinçaltı güneşin batması ile mavileşen morlaşan ve kararan hava ile sakinleşmeye ve uykuya geçmeye şartlanmıştır. Organizmada melanin salgısı artabilir. Aynca varlıkların uykuya geçmeleri ile yayınladıkları sesler hatta yüksek frekanslı bilinçaltının algıladığı parazit yayınlar da azalacağından sezgilerin artması açısından gece çalışmaları daha uygundur. Bilinçaltının derinliklerindeki karanlıktan korkma ar ketipi de korku ve huşu duygulan yaratarak, konuya konsantrasyonu arttıracağından astraldan bilgi cezbedilmesi kolaylaşacaktır.

Tarolog kendi yıldız haritasına göre sezgilerinin daha çok olacağı gün ve saatleri planlayabilir. Bu açıdan danışanın yıldız haritasını da değerlendirebilir. Ayrıca EKLER PLANET SAATLERİ kısmındaki bilgileri de değerlendirebilir.

Bilinçaltı ve bilinçüstü faaliyetlerini etkileyen ay ve güneşin karşılıklı olarak konumlandıkları dolunay da bilinç altının kol lektif bilinç alanından aktarımları artabilir. Astrolojide ay ve güneş göğün gözleridir. Güneş ışığı ile görebilme ve farkedebilme becerisi vermektedir.

Antik çağın Apollon tapmaklarında kehanet ritüellerinin dolunay zamanına denk getirildiği bilinmektedir. Bütün bu astrolojik veriler çerçevesinde iyi bir astrolog kehanet için optimum ritüel zamamm hesaplayabilir.