Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Psişik enerji

Tetin


Bu bitki psişik enerjiyi ve yeteneği tetiklemekte kullanılır. Pelin bitkiler âleminin büyükelçisi kabul edilir. Pelin çiçeği rüya âleminin anahtarlarını elinde tutar. Rüya görmeyen veya psişik gücü olduğuna inanmayan kişiler pelinin etkisini hemen fark edeceklerdir.
Pelinin pek çok kullanımı vardır. Kâhinler, pelin çayını psişik güç kazanmak için içerler. Bu bitki insan ruhunu özgürleştirir ancak yerküreyle olan bağları da kuvvetlendirir. Böylece kişi rahatça ve güven içinde diğer âlemlere yolculuğa çıkabilir. Psişik gücü artırdığını iddia eden pek çok maddenin içinde pelin bulunur.

 

 
Pelinin ayrıca muska özelliği de vardır. Kapıya asılan pelin muskası evi enfeksiyonlardan korur. Üstünüzde taşıdığınız pelin muskası ise sizi nazar, hastalıklar ve yorgunluklara karşı korur. Pelin özgür ve pek sosyal olmayan bir bitkidir. Bu bitki taşlıklar, yıkıntılar ve yol kenarlarında bolca yetişir ve türü tehlike altında değildir. Yaz aylarında boy atan bitkiden sonbaharda alınacak dallar evlerde bazen çoğaltılabilirler. Evde bu bitkiyi yetiştirmeniz halinde büyük bir psişik dost kazanırsınız. Bu bitki nazik ve nazlı değildir, dolayısıyla büyüde kullanılması halinde çok kısa sürede sonuç verir.

 

 
Pelin bebekler, küçük çocuklar, hamile veya sütten kesilmemiş kadınlar tarafından kullanılmamalıdır. Bu gruplar dışındaki herkes pelini çay veya banyo suyu olarak kullanabilir. Taze çiçeklerden hazırlanan pelin çayı psişik gücü artırdığı gibi kadınlarda âdet sancılarını da geçirir. Pelin çiçeği esansı çok sık kullanılmasına rağmen pelin özü çok zehirlidir ve çok dikkatle kullanılmalıdır.