Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Özel Taşlar

Agat
Vücutta tansiyon dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı kalması¬na yardımcı olur. Aklı ve vücudu güçlendirir. Kişiyi cesaretlendirir. Lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır. Çokgüçlü terapik özelliğe sahiptir.
Ametis
Negatif elektrik yükü taşıdığı için insanlarda bulunan fazla elek¬triği alma özelliğine sahiptir. Beyin gücünü yükseltir. Kuvvetli bir kan temizleyicidir. Pembe kuvars ile ikullanıldığında aklı güçlendirip kalbi koruduğuna inanılır. Halk arasında da büyüye karşı koruyucu olduğu¬na inanılır. Tarih boyunca alkoliklere de iyi geldiğine inanılarak kul¬lanılmıştır. Kara sevda ve tutkunların şifası olarakda ilgi görür.
Krizopras
Sinirsel gerilimleri yok eder. Zihinsel ve fiziksel heyecan durum¬larında sakinlik verir ve heyecanı dengeler. Neşe ve huzur veğrmesinin yanında hastalıklardan koruduğuna da inanılır.
Mavi Kalsedon
Troid ve metabolizma dengeleri üzerinde güçlendirici etkisi vardır. Öksürük azaltıcı ve ateş düşürücüdür. Zihin açıklığı ve güven duygusu sunar. Hata ve güvensizlik duygularını ortadan kaldırır. Cinsel prob¬lemlere iyi gelir. Tehlikelerden koruyucudur.
Opsidyen
Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır. Zihinde oluşan heyecan duygularını engeller. Fiziksel zeminde espiri gücünü arttırır. Negatif durumları yokeder. Stresi azaltır ve teskin edici özel¬liğe sahiptir.
Opal
Ümidin sembolüdür. Opal taşıyan insanların görünmez olduklarına inanılır.
Pembe Kuvars
Stres giderici olup, hata duygularını korkuyu ve öfkeyi azaltır. Negatif enerjiden koruyucudur. İnceliğin sembolüdür. Huzur ve duygu yüklediğine inanılır. Sevgi taşı diye de bilinir,çünkü insana geleceğine güvenmesini ve sevmesini öğretir. Negatif eneıjiyi çekip boşaltma Özelliğinden dolayı bilgisayar vb. cihazların elektrostatik olumsuzluk¬larını giderir. Cihazların yanlarında bulundurulması tavsiye edilir.
Kristial Kuvars
Üstündeki enerji, kumaşlardan bile geçerek yaşlanmayı geciktirir. Terapi kürlerinin en önemlilerindendir. Zihinsel, bedensel ve ruhsal düzeyimizi arttırıcı enerji üretir. Ortamdaki tüm negatif olumsuzlukları geri iteler. Meditasyon için çok uygundur. Açıklık ve netleştirmede klavuz bir taştır.
Sitrin Kuvars
Vücudumuzun tüm dokuları ile etkileşerek güçlendirir. Karaciğer ve safra kesesi işlevlerine yardımcıdır. Toksinlerin atılmasını kolay¬laştırır. Cilde serinlik ve tazelik verir. Cilt hastalıklarından korur. Görme bozukluklarına iyi gelir. İçimizdeki gücün sembolüdür. Aşk ve zenginlik sağlar. Barış, huzur ve yaratıcılık sunar. Kıskançlık duygu¬larını bastırır.