Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


ÖRNEK BİR TAROT FALI PRATİĞİ

logoTAROT PRATİĞİ

Tarot kartlarının düz ve ters bütün anlamları iyice öğrenildikten sonra Tarotçu aşağıda verdiğimiz çeşitli me todlardan birisini seçer. İlk başlarda 78 kartın tamamını ezberleyebilmek zor olduğundan yazıtanÇakılabilir. Ancak şunu hemen belirtelim ki, bütün kehanet anlamları milimi milimine ezberlenmiş olsa bile, iş bununla bitmez. Fal açmaktaki en büyük zorluk, kartların birbiriyle olan bağdaştırılmasını yapmaktır. Ne yazık ki bu da okuyucuya satırlarla anlatılamaz. Ancak bir kaç misalle yol gösterilebilir.

Basit bir metod olan küçük haç metodunu ele alalım. Mesela niyetini tutmuş birisine, bu metodla Tarot açtık. Diyelim ki I. Kart kılıçların yedilisi ve düz 2. Kart hayat çarkı ve ters 3. Kart kupaların birlisi ve düz 4. Kart arkana majörün bu II. kartı olan kuvvet ve düz. 5. Kart sopaların altılısı ve düz olarak gelmiş olsun.

I. Kart halihazırdaki durumu göstereceğinden burada kılıçların yedilisini yorumlayacağız. Düz gelmiş kılıçların yedilisi kısmi başarılar, konsantrasyon eksikliği yüzünden gerçekleşmeyen planlar ve niyetlinin başkaları sayesinde ilerleyen biri olduğuna delalet etmektedir. 2. Kartımız geleceği gösteren karttır. Bu da ters gelen kader çarkıdır. Çarkının ters kehanet anlamı ise çoğalma bolluk, başarıdır. 3. Kartımız düşünceyi gösteren karttır. Bu kartta kupaların birlisidir. Düz gelmiş kupaların birlisi ise aşk, neşe ve her sahada bolluğa delalet etmektedir. 4. Kart yapılacak şeyleri gösterir. Burada arkana majörün II. kartı düz olarak açılmıştır. Kudret, hareket, cesaret gibi anlamları vardır. 5. ’ci ve son kartımız olan sonuç kısmına da asaların altılısı düz olarak gelmiştir. Bu da iyi habere, mücadelenin başarıyla sonuçlanacağına delalet etmektedir.

İşte bunları bildiğimize göre artık bağdaştırmamız gerekmektedir. Şöyle yorumlanabilir: Siz başkaları sayesinde ilerlemeye meyilli birisiniz. Halen iyi konsantre olmadığınız için planlarınız bir türlü gerçekleşemiyor. Bu yıl içinde başkalarmm sayesinde ilerlemekten vaz geçip refah ve bolluğa kavuşacaksınız. Gerçekleşemeyen planlarınız nihayet gerçekleşecek. Düşüncenizde aşk var. Bu yıl sevdiğiniz kişiyle beraber çok mutlu olacaksınız. Ayrıca her konuda bolluk var. Kuvvetiniz, gücünüz ve cesaretiniz eylemlerinizi başarıyla tamamlamanıza yardımcı olacak. Sonuç olarak diyebilirim ki bu yıl her türlü işinizde büyük mutluluklar, iyi haberler gözüküyor.

En önemli kısmın kartları bağdaştırmak olduğunu söyleyip, bir de misal verdikten sonra Tarot pratiği için bağzı şeyler daha ekleyeceğiz.

Tarot’u iyi öğrenebilmek için devamlı pratik yapmak gerekmektedir. Bunun için boş zamanlarınızda sanki yabancı birine açıyormuşsunuz gibi seçtiğiniz metoda göre, kendi kendinize bol bol açm. Yine vaktiniz oldukça Tarot meditasyonu yapın. Bu uygulama size hem sezgilerinizi geliştirme imkanı sağlayacak, hem de Tarot kartlarını daha çabuk ezberlemenize yardımcı olacaktır. Bir de kartları incelerken kartın kehanet manasını sizin zihninize hitap etmemesi durumu olabilir. O zaman kendi zihninize uyun ve o kartı içinizden geldiği gibi yorumlayın. Tkbii bu yorum, bilinenin çok dışında olmaması şartıyla geçerlidir.

Tarot’un geleneğine uygun olarak davranmanız başarınızı olumlu olarak etkileyecektir.
1) Aynı şahısa senede bir seferden fazla Tkrot açmayın.
2) Kartlarınızı kendinizden başkasının eline vermeyin.
3) Kartlarınızın işi bittiği zaman, bir kasede muhafaza edin.
4) Falına bakılan kişiye deste karıştırttıktan sonra sol eliyle ve sola doğru üç ayrı parça halinde kestirilme lidir.
5) Ananevi olarak bazı metodlarda son kart açılmadan önce niyetliye üç kere açayım mı? diye sorulmalıdır.