Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Ölüm vaktimizin, anımızın biz doğarken belli olduğu söylenir. Bu doğru mudur? Bu vakti ötelemek mümkün müdür?

Kısaca yanıt vereceğiz. Ölüm anınız bellidir; şekli belli değildir. Bunu Ruh, o ana yaklaştıkça seçimleri ne yöndeyse o doğrultuda yapabilir.

Ölümü ötelemek mümkündür; yalnız bir şartla: çok sık görülen bir şey değildir ve sadece Ruh gelişim aşamasında çok önemli bir noktadaysa bunu evrimleşmek için ihtiyaç duyduğu bir süre öteleyebilir. “Ruhsal evrimleşme” sizin için en önemli kriterdir. Bu noktada anlayış gösterilebilecek tek konudur. Eğer böyle bir durum söz konusuysa yani dönüşümün odak noktasındaysanız, bu süreç tamamlanmadan dünyadan ayrılmanız doğru olmaz. Ancak bu şekilde ölüm ötelenebilir. Bu süreç tamamlandığında artık gitmeye hazırsmızdır.

İntihar yoluyla yaşamına son veren insanları nasıl bir geçiş beklemektedir; İlahî kademe açısından bu durumun bir yaptırımı var mıdır?

Sevgililer, intihar eden bireyler için “tekrardan geriye dönüş” adını verdiğimiz bir süreç başlar. Bu süreç, veda ettiği bir önceki yaşamına benzer deneyimleri gerçekleştirmek üzere (var olan yaşamına geri dönmek gibi adlandırabilirsiniz) yolculuğa tekrardan çıkar.

İntihar eden bireylerde, (ruhsal açıdan bir çöküntüye maruz kaldıkları için) çok üzücü bir deneyimle Ruh bu dünyayı terk etmek zorunda kalır. Onların bu seçimi, bizler açısından da yani öteki dünyaya geçiş olarak adlandırdığınız kısım açısından da son derece üzücüdür. Dolayısıyla intihar eden Ruhlarda aslında yaptırım sadece sıfırladığı yaşama geri dönerek, tekrardan eziyetli bir şekilde deneyimlemesi gereken şeyleri baştan deneyimleme sürecini ifade eder. Dolayısıyla bizim açımızdan bir yapürım söz konusu değildir.

Yani Ruh, intihar sonrası, veda ettiği yaşamındaki baş edemediği zorluklara benzer koşulları kapsayan bir yaşama mı döner?

Sadece tekrarlanması gereken deneyimleri yaşamak üzere Ruh tekrardan enkarne olmuş (bedenlenmiş) olur. Deneyimlemesi gereken şeyler daha zorlayıcı olmamakla beraber ruhsal kademede çözümlenmiş deneyimler, tekrardan Ruh’a ikinci şans olarak verilen yaşamında sunulmaz. Sadece deneyimlemesi gereken, deneyimlemeyerek ruhsal yolculuğuna son verdiği olaylar deneyimlenmek üzere Ruh’a sunulur.

Ölüm vaktimizin, anımızın biz doğarken belli olduğu söylenir. Bu doğru mudur? Bu vakti ötelemek mümkün müdür?_81.jpg