Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Mutluluk öznel bir terimdir

Bütünleşmiş bir ailede her bireyin amaçları eşit derecede önemli kabul edilmelidir. Bununla birlikte bunların aynı zamanda ortak hedefleri de içermesi gerekir ki aile fiziksel ve duygusal olarak birleşebilsin. Örneğin birlikte Scrabble oynamak gibi küçük şeylerle başlayın ve birlikte koltuk satın almak ya da tatil planlamak gibi daha büyük şeylere doğru ilerleyin.
Amaçlarınız ne olursa olsun hepinizin de diğer bireylerin tercihlerine saygı göstermeniz gerekmektedir. Eğer oğlunuz buz pateni yapmak isterken kızınız konsere gitmek istiyorsa, hep birlikte bir hafta sonu buz pateni yapmayı diğer hafta sonu da konsere gitmeyi düşünmelisiniz. Herhangi bir akış faaliyetinde olduğu gibi burada da iyi bir iletişim ve geri besleme son derece önemlidir.

Günümüzde insanlar çalıştıkları işlerde çok fazla seyahat ettikleri için, çekirdek ailenin (anne, baba ve çocuk) diğer akrabalardan uzak yaşamaları standart bir hal almaktadır. Büyükannelerden ve büyükbabalardan, kardeşlerden, teyzelerden, amcalardan ve kuzenlerden oluşan genişletilmiş aile yapısı halen varolmasına karşın, genişletilmiş ailenin üyeleri yalnızca bayramlarda ve önemli günlerde bir araya gelmektedirler. Kendinize şu soruyu sorun: Kendi büyüdüğüm evde, genişletilmiş ailenin nasıl bir rolü vardı? Kendi yaşamınızda genişletilmiş ailenin aynı rolünün mü yoksa farklı bir rolünün mü olmasını istersiniz? Genişletilmiş aileniz, kabul edilebilir ölçülerde mutlu ve birbirine bağlı mı yoksa bireyler durmadan birbirleriyle didişiyorlar mı?

“Mutluluk” öznel bir terimdir; farklı insanlar ya da farklı aileler için farklı anlamlar taşımaktadır. Hepimizin, ailenin nasıl olması gerektiği konusunda farklı bakış açılarımız bulunmaktadır ve eğer birlikte ne kadar zaman geçirmek istediğiniz konusunda açık davranabilirseniz, genişletilmiş aile bireyleri arasındaki ilişkiyi geliştirmeniz mümkündür.
“Ailemizin üyelerinden bir tanesinin düğününe gittim ve orada yıllardır görmediğim kuzenlerimi gördüm. Hepsi de benim yaşımdaydılar ve çocukken birlikte neler yaptığımızı konuşup eski günleri andık. Eve döndüğümde kendimi çok mutlu hissediyordum.”
logo