Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Metaller

Metaller
Kristallerin gücü yaygın olarak bilindiği halde metallerin gücü hep göz ardı edilir. Halbuki her gün temas içinde olduğumuz metaller çok güçlü varlıklardır. Çin kültüründe metal ateş, su, hava ve toprağın yanında beşinci ana element kabul edilir.
Demirin gezegeni Mars’tır. Mucize yaratma uygulamalarında en önemli metal demirdir. Gümüş veya altın gibi değerli ve parlak olmasa bile demir en önemli metaldir. Demirin koruyucu ve iyileştirici özellikleri bulunur. Kadınlarda demir tanelerinden yapılan kolyelerin hamile kalmayı hızlandırdığına inanılır. Bebekleri korumada da demir pek çok kültürde yaygın şekilde kullandır.

 

 
Bakır pozitif bir metaldir ve pek çok kültürde kutsal kabul edilir. Eklem ve sinirlerin bulunduğu bölgelere temas eden bakır iyileşmeyi sağlar. Bakır takılar çekiciliği ve aşkı artırırlar. Bu metalin gezegeni Venüs’tür.
Bakır gibi pozitif bir metal olan gümüşün uzun süreli kullanımı insana zarar vermez. Gümüşün temizliğine inanılır. Gümüşten yapılmış ziller insanın aurasım ve bulunduğu mekânı arındırırlar. Kâbuslardan korunmak için yatağın başucunda gümüş bulundurmak işe yarar. Gümüşün kadınlarda doğurganlığı artırdığı bilinir. Bu metalin gezegeni Ay’dır.

 

 
Altın: İnsanlarca çok sevilmesine rağmen altın pozitif bir metal değildir. İnsanlarda uzun süre kullanımı sonrası yozlaşma ve bağımlılığı arttırdığına inanılır. Bu metalin manevi olgunluğa erişmiş insanlarca kullanılması en doğrusudur. Altının bol miktarlarda ve uzun süreli kullanımı insanda açgözlülük yaratır. Bu durumda kişinin ve altın takıların arındırılmaları gerekir: Dolunay esnasında nikâh yüzüğünüz dahil olmak üzere tüm altın takılarınızı çıkarın.

 

 
Takıları defne yapraklarıyla ovarak arındırın.

Arındırılan takıları beyaz pamuklu bir bez üzerine koyun ve ay ışığında dinlenmeye bırakın.
Akşamları arınma banyosu, sabahları ise koruyucu banyo yapın.
İkinci banyonuzu tamamlayana kadar altın takı kullanmayın. Banyo sonrası arınmış altın takılardan sadece ufak bir tanesini takın. Diğerlerini beyaz bir beze sarılı olarak güvenli bir yere koyun.
Her sabah ayrı bir altın takı takın ve çıkardığınız takıları yine beyaz bir bezin içinde saklayın.

(2) Yorum Ekli

  1. rübeyşa02 Ekim 2014 Cevapla
    çocuğum olucakmı
  2. busra19 Temmuz 2014 Cevapla
    universite tercihlerimi.kazanacakmiyim

17 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)