Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


KUPALARIN ŞÖVALYESİ (DURUM) KUPALARIN KRALI (MÜCADÉLE)

KUPALARIN ŞÖVALYESİ (DURUM) KUPALARIN KRALI (MÜCADÉLE)

Bu duygusal durumun, zevkini alıyoruz. Kendimizden emin ve barışık, belki de gerçekte olduğumuzdan fazla, başarı hisşiyle devam ediyoruz. Bir sürü mücadele atlatmamıza, duyguları ifade etmemize ve anlamada ilerlemek için, çok çaba sarfetmemize rağmen hala öğreneceğimiz çok şey var. Bir kademede anladıklarımız, bir sonraki kademedeki bazı şeylere uymuyor.

Mücadelemiz, bu bariyeri kırmaktır aksi halde, duygusal yönden tamamlanmış olamayız. Aynı anda mücadele kartı, duygusal ifadede, yeni bir kademeye varabilmemiz için, kendimizin önemli olduğu inancını bir kenara bırakıp, kendi duygularımız, yaşamamız, öğrenmemiz ve bilmemiz konusunda duygularımızın bizi yönetmelerine izin ver memez gerektiğini söylüyor.

Şövalyeler, harekete geçmeye sadık olmalarına rağmen, kupalara bağlı olan sü nesnesi yüzünden, bazı yazarlar kupaların şövalyesini, hayallerin şövalyesi olarak algılıyorlar. Yani kendini fantazilerine kaptıran ve sonra çelişkiye düşen bir şövalye. Bu kombinasyon bize açıkça, “Uyanmak ve kahve kokusu almak” ve yeni sorumluluk almamız gerektiğini açıkça gösteriyor. En iyi sonuç, hem kendimizin, hem başkalarının faydaları için rüyalarımızı üretken hale çevirmek; aksi halde, bu rüyaları geçici olsa bile durdurmaktır.

Bir Saray kart, bir Majör Arcana kartla aynı anda çekildiğinde, yeni yaymada gösterileceği gibi konuyu, yeni bir kademeye götürür.