Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


KUPALARIN BEŞLİSİ (DURUM) KUPALARIN KRALİÇESİ (MÜCADELE)

KUPALARIN BEŞLİSİ (DURUM) KUPALARIN KRALİÇESİ (MÜCADELE)

Her iki kart, durumumuzun ve hayatımızın dünyevi yönüyle ilgilenmesine rağmen, her ne kadar bize öyle gelmese de, verdiği rahatsızlık yüzünden, bizi problemi atlatmaya teşvik ettiğinden, bahsediyor.

Ayrıca durumumuz, geçmişteki tecrübeler yüzünden, üzüntü ve yalnızlık yaratabilir. Belki de geçmişteki duygularımız için, o kadar yas tutuyoruz ki, önümüzdeki fırsatları görmüyor ve kaçırıyoruz. (Ayakta olan 2 kupa) Yani, kaçırdığımız fırsatlar, bizde pişmanlık hissi oluşturuyor.

Fakat, mücadelemiz şöyle ki, hayalimize destek yapacağımız işi bulmalı (Ayakta duran kupalarde ne var ?) ve bunu başarabilme yeteneğimiz olduğuna, inanmalıyız. Acı dolu tecrübemiz, belki başkaları için yeni bir yardım türüne, dönüşebilir. Bir ihtiyacı görüp, onu gideriyoruz. Böylece kendimizi de bütünlüyoruz ve yaşadığımız durum, hayatımızın en iyi tecrübesine dönüşüyor.

Duygusal memnuniyet yaşamamızın olasılığı büyüktür. (Hem kraliçe, hem de 5 sembolü) İlk baştan mutsuz edici ve felaket gibi görünse de durumumuzu, sadece duygusal gelişme için kullanmak değil, ayrica bu gelişmeyi, başkalarının duygularını daha iyi anlamak için de kullanabiliriz. Tecrübeyi, Yazmak, çizmek, boyamak ve besleme yapmak gibi, artistik çabayla tamamlamayı deneyin.

Herhangi bir Minör Arcana kart, bir Majör Arcana kartla kombine edildiği zaman, konu epeyi duygusallık içeriyor demektir.