Kupa kralı tarot kartı ne anlama gelir?

indirKarizmatik Kupalar Kralı, güçlü ve özel bir erkektir. Sezgisellik, duyarlılık ve yaratıcı eğilimler ile beliren dişil yanı oldukça gelişmiştir. İçsel dünyasını ve duygularını koruyabilmesi yolunda, bu özellikler onu güçlü kılar.
İş arkadaşını temsil ettiğinde, sorunlara yaratıcı çözümler getirebilen, risk almayı göze alabilen güvenilir birini betimler. Bu kişi çoğunlukla, müzik, medya ve sanat dünyasında ,bazen de tıp ile ilgili konularda görevli biri olabilir. İş yaşamında oldukça başarılıdır; pipirik insanların kabul edemeyeceği bağımsız davranış ve yaklaşımları ile kendine yeni fırsatlar yaratabilir.

Bir sevgili olarak bu kart, tutkulu bir meydan okuyuşu simgeler. Beraber olduğu kişiden, yoğun duygularına eşit derecede karşılık bekler. Sadece eğlence için birileri ile birlikte olma fikri, bu kişiyi cezbet mez. Bir kişiye ilgi duyduğunda, cesaretine toplayabilirse, ilişkiye girecektir. Oldukça seksi ve duyarlıdır.Çok hassas ve duyarlı olduğu için kolay kırılabilir ve ona faydalı olabilecek ilişkileri reddedebilir. İntikamcı bir düşmana, soğuk bir intikam yemeği sunarak karşılık verebilir.

Tersin Anlamı
Güçlü bir imge olan Kupa Kralı ters geldiğinde, sizi gerçekten büyük bir hayal kırıklığına düşürecek ve size zarar verebilecek bir erkeği simgeler. Bu yorum ters Kılıç onlusu, üçlüsü ya da Ay kartı belirdiğinde daha da güçlenir.
Ters Kral, bunalıma girmiş ya da kendi kendine zarar veren bir bireyi belirtebilir. Kralın yaratıcı enerjileri onun aleyhine yönelmişitr ve kişi kendinin düşler aleminde kaybolmasını isteyebilir bunu ise çoğunlukla uyuşturu ya da alkol kullanarak, aşırı uyararak ya da ermiş gibi maddesel dünyadan geri çekilerek yapabilir.

Bir ilişki dahilinde ise, güvenilmez bir sevgiliyi belirtir. Başkalarını aldıttığı gibi, aynı anda birden fazla kişiye aşık olduğunu düşünerek kendini de aldatabilir. Sonuç olarak bir ilişkiyi bitirmeye cesareti olmayan; fakat ilişkiyi de gerektiği önemi veremeyen birisi söz konusudur. Onun kararsız ve çelişkili duyguları, müphem yollarla etkilemeyi başardığı açık sözlü insanlara zarar verebilir.

Kariyer ile ilgili sorularda, kültürel ve ruhsal anlamda çabalayan bir birey belirtilir. Bu kişinin çaba gösterdiği konular arasında özellikle müzik, uygulamalı ve görsel sanatlar; galeriler, müzeler ile ilgili yazın dünyası sayılabilir. Ruhsal anlamda da, tıp tedavilerini, terapi kliniklerini, astrologları, ruh bilimcileri ve kişisel gelişmeye yardımcı olabilecek her türlü konuyu içine alan ilgi odaklanmaları belirtilir. Dinsel ya da ritüel ilgiler konusunda yoğunlaşan gizli topluluklar da işaret ediliyor olabilir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply