Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Kova burcu ve iş hayatı

indirSabit nitelikte bir Hava elementi olan Kova burcu, klasik astrolojiye göre Satürn, modem astrolojiye göre Uranüs tarafından yönetilir. Kitle iletişimi, bilim, mantık ve icatlar Kova’nm ana konusudur. “Ben bilirim” felsefesi içinde, akimın yatmadığı konularda ikna edilmesi zor görünen Kova, sürüden ayrılarak kendisini ifade edebildiğinde harikalar yaratır. Bilgi kapasitesini güçlendirmek için Tarot falı okur, öğrenir. Kendisi gibi okuyup öğrenenlere büyük saygı duyar. Mantıklı argümanlarla kendi fikirlerini savunur, çizgisinden kolay kolay sapmaz. Kova, eşitlikçi, takım çalışmasının olduğu, arkadaşça, demokratik ortamlarda motive olur. Her zaman gelecek için çalıştığından ürün geliştirme alanı da onlara aittir.

KİŞİSEL KARİYER: İletişimin, farklı inovasyonun ön planda olduğu şirketlerde çalışmalıdır. Teknoloji ve iletişim ustası Kova burcu, telekom ve kitle iletişimine ait tüm işlerde başarılı olur. Ekip çalışmaları, hatta şirket dışındaki demek ve idealist gruplar arasında çalışmayı sever. Yeni çalışma şekilleri icat edebilir, şirketi yeni fırsatlara sürükleyebilir. Kuvvetli tarafı şirket dışı “net working” olduğu için iş çevresi geniştir. Dostluğa işyerinde de önem verir.

Meslekler: Müzisyen, motivasyonel konuşmacı, hatip, eğitmen, elektronik mühendisi, uçak pilotu, lise öğretmeni, sendika temsilcisi, network uzmanı, bilgi teknolojisi uzmanı, bilgisayar mühendisi, yaşam ve iş koçu, bilim insanı, sosyal ve siyasi aktivist, yayıncı, edebiyatçı, tarih uzmanı, imaj danışmanı.

Önerilmeyen işler: Kova burcu sıkı bir hiyerarşik düzen içinde yeteneklerini gösteremez. Hareket serbestisinin, özgün olmanın mümkün olmadığı yerlerde zorlanır. Sübjektif ve duygusal ilişkilerin hakim olduğu iş ortamlarında mantığını kullanamazsa demotive olacaktır. Sürüden biri gibi davranılmaması, farklılığını koruyarak çalışmasının sağlanması önemlidir.

KURUMSAL: İletişim odaklı, yenilikçi ve teknolojik şirketlerdir. Kova burcu elektrik, elektronik ürün ve hizmetlerle doğrudan bağlantılıdır. İnternet dünyası, teknik network, hi tech, telekomünikasyon, sendikacılık, STK’lar, kitle iletişim, yetişkin kitapları ve edebiyatla ilişkili sektörler, kurumsal iletişim ajansları ve TV yayıncılığı konulan Kova burcu ile ilişkilidir. AVEA ve Arçelik, teknoloji ve elektrik elektronikle bağlantılı Kova burcu şirketlere güzel iki örnektir.