Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Köprü

Ayaklarınızı, aralarında birkaç adımlık uzaklık bırakacak biçimde yana doğru birbirinden ayırın, ellerinizi de havaya kaldırıp gövdenizden uzakta tutun, böylelikle vücudunuzla bir ‘X’ oluşturun. Boynunuzu ve sırtınızın geri kalan kısmını rahat bırakip, çok hafif bir zorlanma hissedinceye dek gerinin. Bacaklarınızı yavaşça birbirinden uzaklaştırın ve gerilme hissedince bırakın. Gözlerinizi kapayıp derin bir soluk alın.

Gözleriniz kapalı halde, ayak tabanlarınızın yerle olan temasından tüm vücudunuza yayılan yeryüzü enerjisini düşünün. Bedeniniz boyunca yükselerek parmak uçlarınıza ve daha ötesine ulaştığını algılayın. Gevşeyin, soluğunuzu sabit tutun ve yerle, yeryüzünün size verdikleriyle temasta olmanın hazzını hissedin.

Şimdi, bu enerji akımını hiç rahatsız etmeden, bu kez göklerin enerjisinin geldiğini, başınızın en üst noktasından başlayarak, ayak parmaklannızm uçlarına dek yavaşça vücudunuzu kat ettiğini hayal edin. Tüm vücudunuzu yavaşça geçerek yere, üzerinde durduğunuz noktaya ulaştığını hissedin. Gevşeyin, soluğunuzu sabit tutun. Esinlendiğinizi ve içinizi ışık kapladığını duyumsayın, yerin ve göklerin enerjisi arasında köprü oluşturmanın hazzını yaşayın.

Kendinizi rahat hissettiğiniz sürece böyle kalın, sonra gözlerinizi açın, kollarınızı yavaş yavaş aşağı indirin ve dizlerinizi hafifçe büküp sırtınızın alt kısmını serbest bırakın. Birkaç derin soluk alın ve deneyiminizi gözden geçirin.

Pauline, altmışlarında, çekici ve sessiz bir kadındı. Beni ilk görmeye geldiğinde basit bir cilt sorunu vardı. Kendisine önerdiğim mültivitamin katkısını almaya başladıktan ve bölgeye bir miktar E vitamini yağı sürdükten sonra hemen geçti. Bir sonraki gelişi sırt ağrısıyla ilgiliydi ve o da tek bir tedaviden sonra geçmişti. Daha sonra bir randevu daha aldı ve sindirim sorunu yaşadığından şikayet etti. Öğün düzenini daha az miktarlarda, daha sık yemek biçiminde değiştirerek bu sorunu da hemen çözdük.

Yalnız olup olmadığını merak etmiştim. Bir sonraki arayışında bu konuyu konuştuk. Belki de kendisiyle olan ilişkisini derinleştirmek üzere, bu kez kendi başına kalmayı seçmiş olabileceğini düşündüm.

Bu gelişinde başka bir şey konuşmadık. Bu duygularını ilk kez birisine açtığını söyledi, daha önce başkasıyla konuşmamasının nedeni sızlanıyormuş gibi görünmek istememesiymiş. Kocasının ölümünden bu yana sosyal yaşamı gitgide azalmış ve hep yalnız yaşamış. Çıkıp mahalle bakkalına gitmekten üşenmediği zamanlar dışında hiç kimseyi görmediği bile oluyormuş.

Kendi oturduğu yere yakın bir refleksoloji terapistiyle konuşup bir program yaptık. Böylece bir başkasıyla görüşüp konuşabilecek, sürekli irtibat halinde olduğu birisi olabilecekti. Bunun dışındaki seçenekleri de değerlendirdik. Örneğin gönüllülerin katılımına karşı herzaman kapıları açık olan yardım kuruluşlarıyla bağlantıya geçebilirdi. Sorunuyla yüzleştikten sonra gözle görülür bir biçimde keyfi yerine gelmişti.

Üç ay sonra, onu bir sonraki görüşümde kendisine güveni yerine gelmiş görünüyordu. Haftanın üç günü düzenli buluşmaları vardı ve artık kendi başına zaman geçirmekten zevk almaya başlamıştı. Sağlığı düzelmişti, mültivitamin katkısını almayı sürdürüyordu, kimi kez daha fazla enerjiye gereksinimi olduğunu düşündüğü zamanlarda ise ek olarak C vitamini alıyordu.

logo

(1) Yorum Ekli

  1. Sessiz Gemi07 Aralık 2013 Cevapla
    3.Köprü inşaatı. Garipçe harika modeller.

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)