Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Köpek İle İlgili Batıl İnançlar

KÖPEK : Bir Normandiya inanışına göre çoban köpekleri hariç bütün köpekler şeytanın birer parçasıdırlar. İslam inanışına göre köpek öldürmek yasaktır. Bu inanışa göre bir köpek öldürmek yedi insan öldürmeye eşittir. Çinliler ise, her köpeğin yedi farklı hayatı olduğuna inanırlar.

MAKAS : Eğer makas kullanıldıktan sonra kapatılmazsa, uğursuzluk getireceğine inanılır. Birinden makas ya da bıçak gibi kesici bir alet alınınca, o kişiyle kavga etmemek için alınan aletin üzerine tükürülür. Başka birine makas hediye etmek o kişi ile bozuşmamak isteği belirtir.

MUM : Eğer üç tane mumla bir yeri aydınlatmak istiyorsak, ilk yaktığımız mumu, diğer iki mumu yakmak için kullanmamamız gerekmektedir.

Bir kişinin iyileşip iyileşmeyeceğini anlamak için üç tane adak mumu yakılır. Eğer önce birincisi sönerse, hasta iyileşecektir, önce İkincisi sönerse, hastalık uzun sürecektir. İlk önce üçüncü mumun sönmesi halinde hastanın öleceğine inanılır. Bu üç mum inanışı, diğer olaylar için de kullanılabilir. Örneğin İngiltere’de yeni evlenen çiftlerin yanında birer mum yakılır, bunlardan hangisi daha çabuk sönerse, o eşin daha önce öleceğine inanılır.

MÜCEVHER : Kristalin Ay’a, mıknatıs gücünün Merkür’e, altının Güneş’e demirin Mars’a, kalayın Jüpiter’e bağlı olduğuna inanılır. Rüyada akik hediye almak mutluluğu, turkuaz ise uzun bir ömür ve sağlığa işaret eder. Rüyada bir mücevher kaybetmek yapılacak işin başarıya ulaşacağını ya da şanslı bir raslantı olacağını müjdeler.

ODUN : Ocağa odun atarken, üzeri’ kürülüp atılırsa, yanarken evin içine sıçramaz. Od; ocağa en ince tarafından sokulması halinde, odunu koyanın yedi yıl boyunca fakir kalacağına inanılır.

ON (SAYISI) : İlk on sayı ve ilk dört sayının (1 2 3 4 10) olan 10, en gizemli ve kutsal sayı olarak kabul erilmiştir. Pitagorcular bu piramide “tetraktis” adını vermişlerdir. Bu piramidin üst tepesindeki tek başına bulunan nokta, kadını ve erkeği, aydınlığı ve karanlığı, iyi veya kötüyü simgeler. Daha aşağıdaki üç nokta ise, yer, gök ve öbür dünyayı simgeler. Bunlar aynı zamanda, kalp vücut ve ruhunda sembolüdürler. Dört nokta ise, hava, su,toprak ve ateşi ve ayrıca dört mevsimi belirtir.

Köpek İle İlgili Batıl İnançlar _43.jpg