Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Koç Burcu Nelerden Hoşlanır?

imagesSEVDİKLERİNİZE özel günlerinde hediye almakta zorlanı yor musunuz? Hediye alırken kararsızlığı en çok da pek I W tanımadığımız kişilere hediye alırken yaşarız. Onu nelerin

sevindireceğini, nelerden hoşlandığını bilmediğimiz için de alacağımız hediyenin beğenilmemesinden korkarız aslında. Bize birileri yol göstersin diye birilerinden yardım isteriz ve o kişiyi daha yakından tanıyanlara “Nelerden hoşlanır?”, ”Ne alsam beğenir?” türünden sorular sorarız. Bu tarz kararsızlıklar yaşamaktan hoşlanmıyor, özenli hediyeler seçmek istiyor ve hediye verdiğiniz kişi fal bak ve ona seçtiğiniz hediyeden hoşlansın, keyifle kullansın ve sizi daima hatırlasın istiyorsanız tam yerine geldiniz.

Özenle seçilmiş, sahibinden izler taşıyan ve kişiye özel hediyeler seçebilmek için hediye alacağınız kişinin burcunu ve mümkünse yükselen burcu ile Ay’ın doğum haritasında hangi burçta olduğunu bilmenizde, sonra da bu bölümü okumanızda fayda var. Hele de hediyeler öyle alelacele alınan ve sırf mecburiyetten verilen bir şey olmamalı, hem verenin hem de alanın ruhundan esintiler taşımalı diyorsanız önce bu bölümü okuyun ve sevdiklerinize hediye seçmeye öyle gidin.

Burç burç hediye alternatiflerinin üzerinden geçmeden önce küçük bir ipucu ile başlayalım. Burçlar elementlerine göre Ateş, Toprak, Hava ve Su olmak üzere dörde, nitelikleri açısından ise Öncü, Sabit ve Değişken olmak üzere üçe ayrılırlar. Burçlann genel karakterlerini belirleyen de işte budur. Ateş grubu burçlannm (Koç, Aslan, Yay) heyecan ve atraksiyona, Toprak grubu burçlannm (Boğa, Başak, Oğlak) pratiklik ve maddiyata, Hava grubu burçlannm (ikizler, Terazi, Kova) zihinsel aktivitelere, Su grubu burçlannm (Yengeç, Akrep, Balık) ise iç selliğe ve duygulara önem verdiğini; öncü burçlann (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) heyecan arayacağını, sabit burçlann (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) statükodan şaşmayacağını, değişken burçlann (İkizler, Başak, Yay, Balık) ise daima yenilikler peşinde koşacağını aklınızın bir kenarında bulundurmanız bile insanlara olan tavırlannızı ayarlamanızda ve hediye seçiminizde size yol gösterecektir. Şimdi her burca ne tür hediyelerin uygun olacağına tek tek bakalım.

Koç burcu ve hediyeleri

Koç burcu insanı aksiyon ve bağımsızlık peşinde olduğundan ona içindeki bu kıpır kıpır enerjiyi ve yaşama duyduğu aşkı tatmin edecek hediyeler seçmelisiniz. Koçlara keyif veren şeylerin başında eğlenceli aktiviteler gelir. O halde Koç burcu arkadaşınızı bir bowling salonuna, kartinge veya paintball parkuruna götürebilirsiniz hediye olarak. Böylelikle hem eğlenecek hem de içindeki rekabet dürtüsünü harekete geçirecektir.

Rekabet demişken, ona bilgisayar oyunundan kart ve kutu oyunlarına kadar bir rakip ile mücadele imkânı veren her tür oyunu da alabilirsiniz. Rekabeti sever ama sabırlı olmadığını da unutmayın. Yani satranç takımı ve yapboz almayın asla. Öyle uzun uzun sabredemez, stratejiler üretmekle uğraşamaz. Koç insanı düşünmeden aksiyona geçmesiyle ünlüdür hatırlarsanız. Hızla sonuca ulaşabilmeyi seven Koçlar için hediye paketinin de pek süslü püslü olması gerekmez üstelik. Paketi hızlı bir şekilde açabilsin yeter.

Macerayı, adrenalini seven Koç burcu insanını rafting, dalış veya bungee jumping yapacağı bir yerlere de götürebilirsiniz hediye olarak. Böylelikle içindeki ateş elementi yani dinamizmi ve enerjisi kendine bir çıkış noktası bulabilecektir. Bu sportmen ve rekabet düşkünü burca maç bileti de harika bir hediye alternatifi olabilir. Ayrıca adrenalinini tavan yaptıracak sıradışı bir seyahat de ayarlayabilirsiniz. Lunaparka götürüp aşağıya doğru hızla inen trenler ve aniden havaya fırlatan aletlere bindirerek de damarlarındaki Marsiyen kanı here kete geçirebilirsiniz.

Bir Koç’un yaşamını hızlandıracak her şey onun için mükemmel hediyedir. Bir Koç kadını için bu bir mutfak robotu, bir Koç erkeği için ise son model bir motorsiklet olabilir. Parfüm alma niyetindeyseniz, aman çok dikkatli olun; romantik, çiçeksi kokuları değil enerjik ve maceraya çağıran bir koku seçin.

Koç, başlangıçların burcu olduğundan yeni şeyler deneyimlemeye de bayılır. Ona bir hobi kitabı alabilir ve içindeki yeni alemlere dalma arzusunu körükleyebilirsiniz. İş dünyasından bir Koç’a hediye alacaksanız deri bir evrak çantası veya işlerini organize etmesine imkân veren bir elektronik cihaz hediye edebilirsiniz çünkü o tam bir liderdir ve vakit nakittir onun için.