Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


KILIÇLARIN ASI (DURUM) KILIÇLARIN ŞÖVALYESİ (MÜCADELE)

KILIÇLARIN ASI (DURUM) KILIÇLARIN ŞÖVALYESİ (MÜCADELE)Kılıçların Ası, dürümla ilgili bir çözüme varabilmek için, sabit olan fikirlerimizi analiz edip, sarsmamız gerektiğini öne sürüyor.

Bu, negatif değil pozitif bir tecrübedir. Serbest olmaya ve yolumuza devam etmeye hazır olduğumuzu hissetmeye can atıyoruz. Toplanan bilgilerin güzelliği ve gerçeğe odaklanmak, çalışmamız gereken yerler hakkında, aydınlatıyor.

Saray kartı, mücadelede konuya doğru yaklaştığımızda, psikolojik olarak önemli adım atabileceğimizi söylüyor.

Görevimiz, tipik “Şövalye davranışı” olarak, çok iyi bildiğimizden emin olmamıza rağmen; sorunumuzdan gelen tecrübelerden, ders almamız olacaktır. Bir davranış biçimine karar verdiğimizde, kendimizi ve kalbimizi, ortaya koymamız gerek. Bu mücadele kartı, çabamızı yarı yolda bırakmamızdan bahsetmiyor. Başlangıçta çok hata olduysa bile, Şövalye’nin ileri hareketini kullanmalıyız.

Her iki kartın “Biz duruma atılacağız, ondan kaçış yok” diye bahsetmesine rağmen; bu yorum, bize durumu ele almamız ve durumumuzla ilgili nasıl davranacağımızı, incelememiz gerektiğini söylüyor. Belki bu, adım atmamız için, gereken cesareti verecektir.

Bir sonraki yayma, 1 küçük Minör Kılıç karta göre, (Saray kartı olmayan) durumumuzda yeni idealler veya prensipler vardır. Durumumuzla ilgili, kuvvetli bir Majör Arcana kartla yapılacak mücadele kombinasyonu, (Mesela baştan görünen, dünyevi bir durum), kişisel gelişmeye yol açar.