Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Kendi Kendini İyileştirme

Aşağıdaki tabloda bu kendi kendini iyileştirme uygulaması için kullanacağınız organlar, sesler, renkler ve duygular arasındaki ilişkileri bulacaksınız. Kural her organ için aynıdır:

• Elleri enerjilendirmek.
• Bir eli ilgili bölgenin üstüne koymak.
• Organa gülümsemek.
Bu tekniğin genel seyri aşağıdaki gibidir:
• Üç noktada gevşeme.
• Yeniden merkezlenme.
• içsel şifacınm uyandırılması.
• Ellerin tedavi edici enerjisinin geliştirilmesi.
• Yaratılış döngüsü sırasında beş organ üstünde çalışma (karaciğer, kalp, dalakpankreas, akciğer ve böbrek).
• Solunum.
• Kendi kendine yıldırım masajı.

UYGULAMA “İçsel Şifacınızı Uyandırın”
Amaç: Sağlığınızın genel olarak iyileştirilmesi için içsel şifacımzın uyandırılması. Kurallar: Oturur pozisyonda rahatça yerleşin. Üç noktada gevşeme sayesinde gevşeyin. Merkezlenin.

Tüm dikkatinizi solunumunuza yöneltin ve kendinizi bu yaşam hareketinin, bu nefes alıpnefes verme döngüsünün, bu incelikli ve aralıksız dalganın sizi sallamasına bırakın. Bu yumuşak ve ahenkli sallama rahatlamanızı yoğunlaştırmanıza yardımcı olur.

Yaşamınızın mutlu bir olayını hatırlayarak ve minnetin kalbinize yerleşmesine izin vererek iç gülümsemenizi çağırın.
Zihinsel olarak içsel şifacmıza, kendi kendini iyileştirme yetilerinize odaklanın.

Sonra “ellerinizin iyileştirici enerjisini geliştirin” adlı uygulamanın ilk bölümünü gerçekleştirin. İki eliniz bir enerji eldiveniyle sarmalandığında bunları farklı organlarınızı dengelemek için kullanacaksınız.

Karaciğerle başlayın. Sol elinizi, parmaklar açık olarak karaciğerinizin üstüne hareket ettirin, elinizin bu organın üstünde yayılan sıcaklığını hissedin. Iç gülümsemenizin dudaklarınızın üstünde belirmesine izin verin ve karaciğerinize gülümseyin, ona düzgün işleyişinden dolayı teşekkür edin. Sonra bu organ yönünde üç kez ŞU sesini çıkarın. Bu ses sayesinde karaciğerinizin yoğun şekilde titreştiğini hissedin.

Karaciğerinize, karaciğerinizin içinde birkaç saniye yüzdüğünü gördüğünüz güzel bir yeşil renk yerleştirin. Sonra bununla ilişkili olan olumlu duyguları yoğun şekilde düşünün: iyilik ve uysallık. Bu duyguların karaciğer hücrelerinizin her birini doldurmasına izin verin. Bu organ üstündeki çalışmanızı ona kulak vererek, onda neyin değiştiğini, neyin incelikle değiştiğini gözlemleyerek sonlandırın.

Sol elinizi oyluğunuzun üstüne getirin ve yeniden enerjiyle dolmalarına izin vermek üzere avuçlarınızın ortasında güzel bir yaz güneşi hayal edin.

Şimdi sağ elinizi kalbinizin üstüne koyun, kalbinizi hissedin ve çarpışını dinleyin. Elinizin sıcaklığının kalbinizin içine yayılmasına izin verin. İç gülümseme dudaklarınıza geri gelsin ve bunu kalbinize yöneltin, organizmanız içindeki çalışmaları için ona teşekkür edin. Sonra üç kez MA sesini çıkarın, bu ses sayesinde bu organın titreştiğini hissedin. Sonra kalbinize, içinde yüzeceği güzel bir kırmızı ya da pembe rengi yerleştirin. Bu renkle ilişkili olumlu duygularla dolmasına izin verin: huzur ve neşe.

Kalbinize kulak vererek, kalbinizde neyin değiştiğini gözlemleyerek bitirin.
Sağ elinizi oyluğunuzun üstüne getirin, her avucun içinde bir güneş hayal edin.
Sağ elinizi, parmaklar açık olarak dalağınızın ve pankreasınızın üstüne kaydırın. Elinizin bu organlar üstünde yayılan sıcaklığını hissedin. İç gülümsemenin dudaklarınızın üstüne yerleşmesine izin verin ve bunu kendilerine düzgün işleyişlerinden dolayı teşekkür ederek dalağınıza ve pankreasınıza yöneltin. Sonra bu organları hücreler arası düzeye kadar titreştirmek üzere RU sesini çıkarın. Ardından bu bölgeye, pankreas ve dalağınızın içinde yüzdüklerini gördüğünüz, canlılık taşıyıcı güzel bir sarı yerleştirin.

Bununla ilgili olumlu düşünceleri yayın: kendine güven ve kendini ifade etme. Bu organlara kulak vererek, bu organlar düzeyinde neyin değiştiğini, oynadığını gözlemleyerek bitirin.

Elinizi oyluğunuzun üstüne geri döndürün, avuçlarda güneşler hayal edin, enerji hissi yeniden oluştuğunda, sağ elinizi akciğerinizin sol kısmının üstüne ve sol elinizi sağ kısmının üstüne koyun, böylece eller parmaklar aralık olarak akciğerlerin üstünde çaprazlanmıştır. Ellerinizin akciğerlerinizin üstünde yayılan sıcaklığını hissedin.

Akciğerlerinize teşekkürlerinizin eşlik ettiği iç gülümsemenizi yöneltin. Sonra biraz uçmakta olan bir böceğin gürültüsü gibi titreşen Zzzz sesini çıkarın. Akciğerlerinizi titreştirmek için bu sesi üç kez çıkarın. Sonra buraya akciğerlerinizin içinde yüzdüğü ışıklı bir beyaz yerleştirin. Sonra ilişkili duygulara odaklanın: cesaret, güç ve bu duyguların tüm akciğer bölgesini doldurmalarına izin verin. Akciğerlerinizi dinlemeye koyulun, ellerinizi tekrar oylukların üstüne yerleştirip güneşler sayesinde onları tekrar enerjiyle doldurun.

Ellerinizi böbreklerinizin üstüne koyabilmek için sırtınızı sandalyenizin arkalığından ayırın. Sıcaklığın böbreklerin içine yayılmasına izin verin. Onlara iç gülümsemenizi ve teşekkürlerinizi yöneltin. Böbreklerinize doğru üç kez OM sesini çıkarın. Buraya böbreklerinizin içinde yüzdüğü koyu bir mavi yerleştirin. Böbreklerinizi bu renkle ilişkili olumlu düşüncelerle doldurun: irade ve sebat. Böbreklerinize kulak vererek bitirin. Ellerinizi tekrar oyluklarınızın üstüne koyun, güneşler onları yeniden ısıtsın.

İki elinizi göbeğinizin üstüne koyun: bir erkekseniz sağ elinizi sol elinizin üstüne, bir kadınsanız sol elinizi sağ elinizin üstüne koyun. Sonra saat yönünde dairesel hareketler yaparak yavaşça karnınızı ovun. Merkezden başlayıp daireyi yanlara (böğürlere) doğru genişletin sonra yanlardan (böğürlerden) merkeze doğru geri dönün. Elleriniz göbek deliğine ulaştığında bu masajı durdurun. Bu masaj tüm sindirim sisteminizi düzenler.

Şimdi üç düzeyinizi uyumlulaştıracaksımz. Bunun için üç sesli harf kullanacaksınız:
İAO. î daha tiz ve bedeninizin üst kısmına (baş ve boyun) yönelik olacak. Biraz daha pes olan A bedeninizin orta kısmına (göğüs ve kollar) ve pes O bedeninizin alt kısmına (karın ve bacaklar) yöneltilecek. İAO’yu üç kez tekrar edin.

Bu uyumlamayı sona erdirmek için başınızın üstünden ayaklarınıza kadar akacak beyaz bir enerji duşu hayal edeceksiniz. Bu duştan sonra bedeninize kulak verin ve onda neyin değiştiğini gözlemleyin.
Bu uygulamayı bitirmek için üç kez derin nefes alıp vereceksiniz: havayı bu şekilde aşağıdan yukarı dolan akciğerlerinizin altına göndererek burundan derin nefes alın. Bu size şunu verecek: nefes alma, akciğerlerin alt kısmının, orta kısmın sonra da üst kısmın doldurulması. Ağzınızdan üfleyerek yavaşça nefes verin ve akciğerlerin üst kısmını, orta kısmını sonra da alt kısmını boşaltın. Bu solunum insanın tam ve doğal solunumudur. Üç kez nefes alıp vermeyi bitirince gözlerinizi açın ve “kendi kendine yıldırım masajını” yapın.

Tavsiye: Enerjinizi, canlılığınızı ve sağlığınızı korumak için bu egzersizi çok düzenli şekilde uygulayın. Bu önleyici bölüm kendinize verdiğiniz bir armağandır. İhtiyaç duyarsanız sadece bir ya da iki organ üstünde de çalışabilirsiniz. Bu durumda beş element enerjisini uyumlu hale getirmek için ara sıra uygulamanın tamamını yapmayı düşünün.
logo