Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Kalçayı Güçlendirmek

Bu iki egzersiz, birbirinin ardı sıra ya da günün değişik zamanlarında hergün yapılabilir. Bacaklarınızı omuz genişliğinde birbirinden ayırarak, yavaşça ve ritmik biçimde her iki yana salınım hareketleri yapın. Bunu yaparken, salınım yönünüzün tersindeki ayağınızı dışa doğru kaldırın ve ağırlığınızı dıştaki bacağınızın üzerine verin. Sonra salınmamızı diğer yöne çevirirken ağırlığınızı da uzaklaştığınız bacağınıza aktarın. Hafif, yumuşak salınmalarınızı küçük hareketlerle sürdürün ve kendinizi rahat hissettiğiniz sürece yineleyin. Kendinizi zorlamayın, bu egzersiz bedeninizin alt kısmı için harika bir ısınma hareketidir.

Kalça bölgesiyle yapabileceğiniz bir başka egzersiz, kendinizi sabit tutabilmeniz için kapı kuibu ya da mobilya kenarı gibi bir yere tutunmanızı gerektirecektir. Destek alabilmek amacıyla uygun bir açıda durun ve sağ elinizle tutunun, sol ayağınızı yerden iki üç karış havaya kaldırın. Ağırlığınızı sağ bacağınıza vererek, sağ elinizle kendinizi sabit tutun. Bacağınızı çok yavaşça ileri geri sallayın, hareketi kontrol etmek için kaslarınızı kullanın. Diz kapağınız bükülü kalsın ve ayağınızı yerden ikiüç karış yüksekte tutun. Ayak sallama hareketinizin ivme kazanarak ayağınızın kendi hızı ve ağırlığıyla devam etmesine izin vermeyin, tüm ağırlık kendi kaslarınızın kontrolünde olsun.

Bacağınız arkanızdayken, güç kalçanızın üst kısmındaki kaslarda, bacağınızı öne taşıma işi ise uyluk kaslarınızda olmalıdır. Bu açıklama biraz karmaşık gelebilir, ancak hareketin kendisi son derece düz, yumuşak ve hafif yapılmalı, tüm kalça bölgenizdeki kaslarınızın çalıştığını hissettirmelidir. Yirmi kez ileri geri sallama hareketi yapmayı hedefleyin, sonra öbür bacağa geçin.

logo