Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


KAHVE FİNCAN FALI

FALCI, FAL BİLSE, YERDEN ALTIN ÇIKARTIRMIŞ!.. (FİNCAN FALI)

Her şeyden önce, fincanda görülebilecek şekillerin nasıl yorumlanması gerektiğine değineceğiz, daha sonra beraberce bir deneme olarak fincan falına bakacağız.

Yine unutulmamalıdır ki, burada vereceğimiz şekillere benzer şekiller, verdiğimiz yorumlara çok yakın olarak yorumlanmalıdır.

1) Ağaç; ağaç şekli bir selviye benziyorsa, mezarlık anlamına gelir. Eğer ağaç şekli top şeklinde bir ağacı andırıyorsa hastalık, açık dallı bir ağaca benziyorsa eğlence anlamlarına gelmektedir.

2) Mezar taşı; mezar taşı dikineyse yeni bir ölüme, yatay bir durumdaysa ağır hastalığa işaret eder.

4) Yılan; sinsi düşmanı gösterir. Eğer yılan, ayakta duran bir insanın ardındaysa, o insanın sinsi bir düşmanı var demektir. Eğer bir insanın önündeyse, bu insanın o düşmandan bir zarar görmeyeceğine işaret eder.

5) Horoz; sabah müjdecisidir. Hayırlı haberler anlamına gelir. Horozun önündekf, arkasındaki, yanındaki şekiller daima kötü de olsa, iyiye işarettir.

6) İnsan; falda görülen inca, önce falı tutana benzetilmeye çalışılmalıdır. Eğer fal tutan bir erkekse, kadın şekilleri, daima o erkekle ilişkilendirilmelidir. Eğer fal tutan bir kadınsa, faldaki erkek şekilleri o kadınla ilişkilidirilir. Tabii bu şekillerin sağ ve solundaki ya da altında, üstündeki şekillere göre yorumlandınlmalıdır.

7) Yumurta şekli; Büyük kısmet demektir. Yumurtanın küçüklüğü ya da büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Eğer yumurta, falı tutana yakınsa, kısmet yakında, uzaksa uzakta ya da arada başkaları varsa biraz karışık yoldadır.

8) Yol; yollar kapalı ve açık olabilir. Kapalı yollar kısa ve uzunluklarına göre yorumlanır. Kısa yollar, çabuk yapılamayacak yolları, uzun yollar ise yapılmak istendiği halde yapılamayan yollardır. Açık yollar hem uzun hem de kısa olabilir. İsminden de anlaşılacağı üzere, kısa da olsa, uzun da olsa, yapılacak bir yolu işaret ederler.

Dağ

Güçlükle anlatılan engel

Kesik yumurta

Boşa çıkan ümit, mektup, ziyaret

Tek tek tepeler

Sahte arkadaşlar, dostlar

Kırık çizgi

Karışık, sıkıntılı iş hayatı, parasızlı

9) Kuş; kısmet habercisidir. Gagasında bir şey tutuyorsa, kısmetli bir haberin eli kulağında demektir.

10) Kalabalık insan topluluğu; bir toplantıda bulunulacağının işaretidir.

11) Masa; bir anlaşmayı gösterir. Masa çevresinin kalabalıklığına göre anlaşmanın şekli yorumlanmalıdır.

12) Kapı; Daima hükümet kapısına işarettir. Hükümet dairesinde bir iş olduğunu gösterir.

13) Kahve telvesi fincanın ortasında toplanmışsa; sıkıntıyı işaret eder. Bu öbeğin ürerinde bir hava kabarcığı, o insanda nazar olduğunu gösterir.

14) Genel olarak falıp çıkıp çıkmadığı ya da çıkıp çıkmayacağı, kahvenin açıklığına ya da koyuluğuna göre yorumlanır. Kısa bir süre sonra bu renk değişikliğine gözleriniz alışacaktır.

15) Ev; kurulacak bir evin işaretidir. Ağaçlık içinde görülen ev, mutlu bir yuvanın, çıplak zeminde görülen ev, mirasın işaretidir.

16) El ele tutuşmuş insan şekli; eğer

17) Sırt sırta dönmüş insan şekli; dargınlık işaretidir.

18) Yüksek bir yere çıkmış insan şekli; feraha kavuşmayı gösterir.

19) Yarı insan şekli büyük sıkıntılara işarettir. Allah saklasın…

20) Koyun ya da benzeri hayvanların şekli; yapılmış ya da yapılacak olan bir adağı gösterir.

KAHVE FİNCAN FALI_1.jpg