Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


KADER ÇİZGİSİ

Kader çizgisi bilekten başlayıp orta parmağa doğru yükselen bazen de tepelere doğru yönelen çizgidir. Kader çizgisinden diğer çizgilere nazaran daha çok veri yorumlanabilir. Kader çizgisinin durumuna göre, yaşam süresi içinde bir kişinin meslek hayatında meydana gelebilecek olumlu ya da olumsuz tüm değişiklikleri anlamak mümkündür. Kişi kader çizgisini yorumlayabilirse olumsuzluk yarakacak olayları önceden tahmin ederek ona göre tedbirlerini alabilirler.

Kader çizgisi insanın tüm yaşamının inişlerini ve çıkışlarını gösteren bir çizgidir.
Kader çizgisi diğer çizgilerle birlikte belirgin ise, azimli ve sabırlı olmaları sayesinde başarıdan başarıya koşacaklarına işarettir.

Kader çizgisinin üst ucu işaret parmağına doğru yönlenmişse, da da yanında uca yakın kısa ve paralel bir çizgi varsa, uzun seneler boyunca göstermiş olduğu çabalarının karşılığını güce ve kudrete erişerek alacağına, yüksek mevkilere geleceğine işarettir.

Kader çizgisinin üst kısımlarında paralel bir çizgi yüzük parmağına doğru yönelmişse bu kişinin toplumda oldukça saygın bir konuma geleceğine yorumlanır. Bu tür bir çizgi genellikle eski dönemlerinde çok zorluk çekmiş ancak çabalan sayesinde toplumda önemli bir yere gelmişlerdir.

Kader çizgisinin çıkış noktasından itibaren yanında paralel bir çizgi varsa, o kişinin bir toplumun lideri olacağı ya da çok şirketli bir işin yönetiminde bulunacağı anlamına gelir.

Kader çizgisi bir noktada kınlmışsa, hayatın bir döneminde çok acı çekileceğini ve sıkmtılann dertlerin bitmeyeceğine işarettir. Kader çizgisinin tam ortası yaşamın yasınsa tekabül eder yani otuzbeş yaş civarlandır.

Kader çizgisi hayat çizgisiyle birleşirse, o kişinin büyük bir özveride bulunacağına hatta bu fedakarlığı yüzünden işinden bile olabileceğine işarettir.

Hayat çizgisinin içinden ya da Venüs tepesinin üzerinden doğan bir kader çizgisi çevreye ve doğaya karşı büyük bir hayranlığa yorumlanır. Bu çizgilerle beraber zayıf bir zeka çizgisi olursa işlerinde büyük zorluklar yaşayacaklanna yorumlanır. Bu tür kader çizgilerinin bu şekilde bir arada olmalan aynı zamanda ihtiraslı bir kişiliğe yorumlanır.

Kader çizgisi avucun tam ortasından ya da avucun yan tarafından başlarsa o kişinin sosyal ilişkilerinin çok zayıf olduğuna bu kişinin daha hayatı yeni anlamaya başladığı dönemlerde bazı olayların etkisinde kaldığına yorumlanır.

Kader çizgisi avucun içine yakın ve bilekten uzak başlarsa aile içi ilişkilerin o kadar zayıf olduğuna yorumlanır.
Kader çizgisinin üstünde daire şeklinde bir işaret varsa, iş durumunun bozulacağına ve büyük zararların olacağma yorum-lanır.

Kader çizgisi bir yerinden ikiye ayrılmış ise ve aynlan yerin yanından paralel bir çizgi yükseliyorsa iş değişikliğine yorum-lanır. İkiye ayrılmadan sonra yükselen diğer parça daha belirgin bir şekil almışsa yeni işinde eskisine nazaran daha avantajlı olacağma yorumlanır. Eğer ikinci çizgi diğerine nazaran daha zayıf kalıyorsa yeni işinin eskisinden daha beter olacağma işarettir.

Kader çizgisi düz ise, ve bu düz çıkışa avucun sağından ve solundan başka ince çizgiler eşlik ediyorsa, bu insanın başanlı olacağma ancak çevresindeki hatırı sayılır insanların yardımıyla gerçekleşeceğine işarettir. Bu çizgi orta parmağın alt kısmına gelirse ve yanında eşlik eden çizgilerin uçlan, tepelere doğru yöneliyorsa o kişinin bir insanın hayatında önemli bir rol üstleneceğine işarettir.

Dallardan biri Merkür tepesine doğru yönelmişse, o kişinin toplumda ya da herhangi bir meslekte önemli bir rol üstleneceğine işarettir. Dallardan biri Güneş tepe-sine doğru yönelirse, o kişinin sanatsal faaliyetlerde önemli bir rol üstleneceğine işarettir.

Kader çizgisi doğrudan Jüpiter tepesine yönelmişse, o kişinin yönetici konumunda olacağma işarettir.

Kader çizgisi Satürn tepesini geçerek yüzük parmağının ilk boğumuna kadar uzanırsa, şansız bir olayla karşılaşılacağına ya da yolunda giden işlerin birden bozulacağına işarettir.

Kader çizgisi kalp çizgisine kadar uzanıp orada son bulursa, bir gönül ilişkisinden dolayı maddi sıkındtılar yaşanacağı anlamında yorumlanır.

Kader çizgisi kalp çizgisiyle birleşerek Jüpiter tepesine yönelirse, o kişinin elindeki imkanları iyi değerlendirerek her alanda zirveye ulaşacağına yorumlanır.

Kader çizgisi avucun ortasından başlarsa, yaşamın zorluklar ve sıkıntılar içinde geçeveğine işarettir.
Kader çizgisi avucun ortasından başlayarak orta parmağın alt çizgisine kadar uzanıyorsa, o kişinin azimkar ve sabırlı olması sayesinde tüm zorlukların üstesinden geleceğine yorumlanır.

Kader çizgisi akıl çizgisinden başlıyorsa, o kişinin belirli blir dönemden sonra akıllanacağını ve işlerini şıkı hayatımn son demlerinde rahata ereceğine işarettir.

Kader çizgisinin başlangıcında çatal şeklinde iki tane ayrık varsa ve bu aynklardan biri Ay tepesine diğeri de Venüs tepesine doğru yönelmişlerse, bu kişinin oldukça yüksek bir hayal gücüne sahip olduğuna işarettir. Ancak bu kişinin düşlerini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini anlamak için o kişinin kader çizgisini genel anlamda tanımlamak gerekir.

Kader çizgisi parça parça ve yalpalayarak ilerlemişse, o kişinin başından çok üzüleceği bazı olaylar geçeceğine yorum¬lanır. Böyle çizgisi olan insanın hayatı hep sıkıntılar içinde olacağına sürekli çaba göstermek zorunda kalacağına işarettir.

Kader çizgisine paralel ve başlangıçta bağımsız gibi görünen ancak uçları bitişik olan bir çizgi varsa, bir ortaklık ya da bir evlilik anlamına gelir.

Kader çizgisi çift gibi görünüyorsa, o kişinin doğuştan şanslı olacağına işarettir.
Ellerinde kader çizgisi gözükmeyen insanların yaşamının monoton, renksiz ve sıkıcı olacağına yorumlanır. Bu insanların hayatlan boyunca yapacakları rutin işleri vardır ve bunların dışıa kesinlikle çıkmazlar.

(15) Yorum Ekli

 1. Duygu22 Haziran 2015 Cevapla
  sevgilimle ilerde evlenebilecekmiyim ?
 2. meryem18 Haziran 2015 Cevapla
  yeni tanıştım kişi ile aramızda ki ilişkigi uzun sürecek mi?
 3. aysegul15 Mayıs 2015 Cevapla
  sevgilimle evlenebilecekmiyim ailem istemezde onu
 4. aysegul15 Mayıs 2015 Cevapla
  sevgilimle evlnebilecekmiyim birde.sevgilimle bir is problemimiz varda basarili olabilecekmiyim
 5. meltem26 Aralık 2014 Cevapla
  sevgilimle evlenecekmiyim
 6. meltem26 Aralık 2014 Cevapla
  Sevgilimle evlencekmiyim
 7. gülay27 Ağustos 2014 Cevapla
  sevgilimle barışacak mıyım
 8. dilek02 Ağustos 2014 Cevapla
  Kaderimde tuplerimin baglanmasi varmiydi iki elince bastirincael bileginde benek cikiyo benekler kac tane ise okadar cocuk oluyomus bende 4tane cocukta 4tane bu dogrumu
 9. sevilen26 Temmuz 2014 Cevapla
  ben kocamna bir omur gecinicekmiyim
 10. melek04 Temmuz 2014 Cevapla
  ben okuyorumm kazanabilecekmiyim bide hayallerim çok geniş kabul olacakmı
 11. FADİME01 Temmuz 2014 Cevapla
  BEN COCUKLARIMLA EŞİMLE İSTEDİĞİM GİBİ YASAYABİLECEKMİYİM
 12. esra29 Haziran 2014 Cevapla
  eşım kadroya gececekmi
 13. sevo27 Haziran 2014 Cevapla
  evlenecek miyim
 14. selma06 Haziran 2014 Cevapla
  kızım üniversite sınavını geçecekmi
 15. gullu09 Haziran 2013 Cevapla
  gulluyun hayatida neolacak evine gidecekmi

12 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)