Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Gebelikte Kabızlık ve İshal

Hafif bir masaj, bağırsak hareketlerini uyarmak açısından harika bir yöntemdir. Bunu düzenli bir masaj seansı haline getirebilir ya da bebeğin giysisini değiştirirken, banyo yaptınrken uygu yabilirsiniz. Bebeğin karnına bakarak parmak uçlannızı hafifçe sağ uyluk tepesinden karın boyunca belkemiğine dek ve kamın sol tarafından pübise doğru gezdirin. Hafif ve uyarıcı bir dokunuşla bunu birçok kez yineleyin, sonra aynı yönü izleyerek tüm pelvis çevresinde üst üste küçük daireler çizin; örneğin bebeğin sağ bacağının üst kısmından başlayın. Elinizi bebeğin karnına koyarak ve elinizdeki ısının ona geçmesini sağlayarak bitirin.

Bağırsak hareketlerini düzenli tutmak için yeterince su içir diğinizden emin olun ve ılık su ya da sulandırılmış elma suyuna çeyrek çay kaşığı (1 mİ) karaağaç ilacı ekleyerek, günde bir kez verin, ishalin geçmesine yardımcı olacaktır. Daha büyük çocuklarda doz günde iki kez 1 çay kaşığına (5 mİ) çıkarılabilir. Düzenli olarak az kaynatılmış incir suyu içirmek de aynı sonucu elde etmek için yararlı olabilir.

İçine çok az miktarda tuz ve tatlandırmak için biraz bal eklenmiş ve ılıtılmış meyan kökü çayı çoğunlukla ishale iyi gelir. Belirtiler 24 saatten uzun sürerse pratisyeninize görünün.

Bağırsak hareketleri sindirim sisteminin ve genel sağlığın iyi bir işaretidir; büyüme, mevsim değişiklikleri ve beslenme farklılıklarına bir tepki olarak değişmeye devam edecektir. Bir sorun olduğunda uzman yardımı almakta gecikmeyin.

logo