Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İYİ SEKS, GENÇ KALMAMIZI SAĞLAYABİLİR

Süper Gençliğin Sırları adlı kitabın yazar, Royal Edinburg Hastanesinde nöropsikolog olarak çalışan Dr David Weeks, haftada dört ya da beş kez sevişen kadın ve erkeklerin, haftada yalnızca iki kez sevişen insanlardan 10 yaş daha genç göründüklerini söylemektedir. 3500 insan üzerinde 10 yıl boyunca süren bir araştırma yürüten Dr Weeks, seksten alınan zevkin, gençliği korumak için son derece önemli olduğuna inanmaktadır. “Seks bizi mutlu eder ve bize mutlu olduğumuzu söyleyen hormonlar salgılanmasını sağlar.”

Bununla birlikte, rasgele seksin, uzun ve sevgi dolu bir ilişkideki seks ile aynı yararlı etkilere sahip olmadığını ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak yerine hızlandırdığını bulmuştur.
“Dün gece karımla, hayatım boyunca yaşadığım en güzel seksi yaşadım. Bir süredir Mutluluk Bildirisini uyguluyordum ve karımla, aklımız dağılmadan birbirimize dokunarak, konuşarak, kucaklaşarak, birbirimize gülümseyerek hayatımızdaki nimetleri anlamaya başladık; ve uyguladıklarımız gerçekten de işe yaradı! Kendimi hiçbir zaman bir insana bu kadar yakın hissetmemiştim.”

BBC mutluluk uzmanı Brett Kahr şu gözlemde bulunmaktadır: “Romantik sevginin neden olduğu en büyük acı, duyguların, ilişkiyi gölgeleyecek kadar farklı yönlere yönlendirilmesidir.” Romantik bir eş olarak hayatınıza giren bir insan sizi o kadar sever ve kollar ki bir süre sonra anne ya da Tarot falı ve baba rolü üstlenmeye başlar. “Eşlerimize cinsel yakınlık, yoldaşlık ve üretkenlik için yanaşırız… ama aynı zamanda ebeveyn çocuk ilişkisi geliştiririz. Bu nedenle, eşiniz ‘sırtına masaj yapayım/sana yemek hazırlayayım/elbiselerini ütüleyeyim” dediğinde, bir anda kendinizi yetişkin cinsel bir eşle mi yoksa annenizle mi birlikte olduğunuzu anlayamadığınız derin bir bilinçsiz durumda bulursunuz.

“Aynı zamanda bir aileye bir çocuğun katılması da Tarot falı ve bir takım zorluklara neden olur. Karınızın bir çocuğu olduğunda, sizi tümüyle terk edip göğsündeki bebekle aşk ilişkisi kurup kurmadığını düşünür, bu nedenle de bebeği ile kurduğu yakın fiziksel ilişkinin tadını çıkarırken sizinle aşk ilişkisi yaşamasına izni olup olmadığını bilemezsiniz. İnsan bilinçaltının tasarımındaki hatalardan bir tanesi, yakın ilişkiler konusunda aklının karışma eğiliminde olmasıdır; insan bir türlü, aynı düzlemde varoldukları yatay bir ilişkide mi olduğunu yoksa ebeveyn çocuk ilişkisinden oluşan dikey bir ilişkide mi bulunduğunu bilemez.

“Ardından, bir kez bu roller karıştığında, kaçınılmaz bir akıl karışıklığı Tarot falı ve ıstırap duyulmaya başlar. Bütün bu roller insanın zihninde yerli yerine oturtulmadığı sürece, deneyimlerime göre, evlilik ya da ilişkiler ile ilgili sorunlar çirkin bir yöne doğru ilerlemeye başlarlar.”

“Herkes sizden işiniz, bedeniniz ve beslenme alışkanlıklarınız üzerinde çalışmanızı beklerken, seks üzerinde çalışmanızın garip bir durum olduğuna yönelik bir algı vardır. İnsanlar, eğer aşk hayatınız üzerinde çalışmanız gerekiyorsa, ortada yanlış bir şeyler olduğunu düşünürler. Rastgele ya da kısa vadeli bir ilişkide, işin içinde aşk olmadan iyi bir seks yaşamak mümkündür. Fakat uzun süreli bir ilişkide, onu destekleyen iyi bir ilişki olmadan muhteşem bir seks hayatına sahip olmak mümkün değildir.”
logo