Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İş yaşamı ile özel yaşam arasında denge kurmak

Elbette ki hiçkimse size gözü saatte olan insanlar olmanızı söylemiyor ama iş yaşamımızla özel yaşamımızın dengesini daha iyi bir şekilde kurmayı da öğrenmeliyiz. Her şey bir yana, mezar taşında iyi bir çalışan olduğunun yazılmasını kim ister ki?
“İşin, yalnızca Varlığın el değiştirmesinden’ daha fazlası olabileceğini öğrendim. İş, aynı zamanda bağlantılar ve arkadaşlıklar kurmaktır.”

İnsanlar yaşamlarını yaşarlarken işleri ile olan ilişkileri de değişir. İlk başlarda, büyük olasılıkla da henüz yaşı küçük çocukları varken, işin kendilerine çocukları ile ilgili olarak sunduğu imkanları sevebilirler. Ancak zaman ilerledikçe artık yaşlanmaya başlayan anne ve babaları ile ilgilenirler. Ya da belki de eğitimlerine ve hobilerine daha fazla zaman ayırmak isteyebilirler.

İş yaşamı ile özel yaşam arasında denge kurmak, inşaların ne zaman, nerede ve nasıl çalışacakları konusunda belli bir ölçüde denetime sahip olmaları anlamına gelmektedir. İş yaşamları ile özel yaşamları arasında denge kurmayı başarabilen çalışanlar daha şevkli ve üretken olma eğilimindedirler; buna ek olarak e/ısek çalışma düzenlemeleri, çalışanların işten kaytarmalarını azaltmakta ve iş güçlerini en üst düzeyde ortaya koymalarını sağlamaktkadır. Bu durum aynı zamanda, daha fazla sayıda insanın sağlıklı bir şekilde emekli olmasını ve emekliliğinin tadını çıkarmasını sağlamaktadır; ve tam bu aşamada da büyük bir mutluluk yaşanabilir.

logo