Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İş dünyasında Astroloji

Kraliçe Elizabeth zenginliğin yaşam biçimi olan hükümdar bir aileye doğdu. Babası Kral 4.George’un ölümü ile birlikte 25 yaşında kraliçe oldu. 11 yaşındayken 4.George’un en büyük kızı olarak tahtın varisi olmuştu. Tahtta olduğu süre boyunca dünyadaki en zengin kadmdı.

1947’de Prens Phillip ile evlendi ve 1997’de 50,evlilik yıldönümlerini kutladılar. Dört çocukları oldu. Kraliçe Elizabeth’in rolü, İngiliz Milletler Topluluğu’nun birliğini sembolize etmektir.

Parayla ilgili 2.evinde, 1 .evin yöneticisi olan yararlı Jüpiter yer alır ama güçsüz konumda olduğu burç nedeniyle etkisi zayıftır ama güçlü konumdaki Mars ile birlikte olduğundan Jüpiter güçlenmektedir. Jüpiter l.evi, Mars spekülasyon ve zihinle ilgili 5.evi yönetir. Mars zihinle ilgili 5.evle ilişkili olduğunda bu büyük bir zekâ göstergesidir. Mars 5.evi yönetir ve 5.evde güçlü konumda olan Güneş şans ve kaderle ilgili 9.evi yönetir. Bu 2., 5. ve 9.evlerin çok önemli bir bağlantısıdır. Bunun yanında Mars 5.eve açı yapmakta ve 5.evi (Koç) yönetmektedir, bu da zekayla ilgili 5.evi güçlendirir. Hem Mars hem Jüpiter 8.evle ve 8.evde olan, aynı zamanda

8.evi (Yengeç) yöneten Ay’la açı yapmaktadır. Kraliçe Elizabeth’in miras ile ilgili 8.evinin Ay (anne) tarafından yönetiliyor olması ona tacı veren kraliyet ailesini temsil eder.

Satürn 3.evle altmış derece tam açı yapmaktadır, Oğlak burcunu yöneten 2.evle açı yapar, bu yüzden söz konusu olan Satürn olmakla birlikte 2.evi ve zenginlik ve para ile ilgili özelliklerini daha da güçlendirmektedir.

Ve ayrıca Rahu, kazançlara ilişkin 1 l.evin yöneticisi Venüs ile açı yapmaktadır.

Kraliçe Elizabeth’in haritasında hem Mars, hem Jüpiter’in en zengin anlamına gelen Dhanishta nakshatrasmda olması, Merkür’ün zenginlikle ve bazen de miras alman zenginlikle ilgili olan Uttara Bhadrapada nakshatrasmda olması tahtın varisi olması ile açıklanmaktadır.

Kraliçe’nin Satürn’ü en zenginler ile ilgili Vishakha nakshatrasmdadır.

John D. Rockefeller Amerikalı sanayici ve Standard Oil firmasının kurucusudur; petrolden servet elde eden ilk kişidir. Fakir bir ailede dünyaya geldi, babası bir dolandırıcıydı. Tüm rakiplerini işsiz bırakan çok zeki bir iş adamıydı. Evlendi ve beş çocuk sahibi oldu. 1902’de emekli olurken serveti 1 milyar doların üzerindeydi ve bunun büyük çoğunluğunu en büyük oğlu olan John D. Jr.’a bıraktı.

Venüs ve Mars 2.evde yer aldığından, çok güçlü bir 2.eve sahiptir. Venüs 2.evi (Boğa) yönetir ve 2.evdedir, yani evin hem yöneticisidir hem de burada bulunmaktadır. Venüs kendi yönettiği burçlardan birinde (Boğa ya da Terazi) ya da güçlü konumda olduğu burçta olduğunda büyük bir zenginlik ve lüks anlamına gelir. John D. Rockefeller dünyadaki en zengin insandı ve hatta bulunduğu dönemdeki fiyatlar açısından değerlendirildiğinde dünyadaki gelmiş geçmiş en zengin kişidir. 2.evde Venüs ve Mars bir aradadır. Mars’m l.evi (Koç) yönetiyor olması, l.evin yöneticisi ile para evi olan 2.evin yöneticisinin birlikte olması anlamına gelir ve bu da kesinlikle para sahibi olmasmı sağlar. Mars (Akrep tarafından yönetilen) 8.ev ile zıt açı yapmaktadır ve Mars Akrep burcunu yönettiği için o evi her neyde iyiyse o konuda güçlendirir, bu da başkaları aracılığıyla para kazanma özelliğidir. Ama Satürn Akrep burcunda olduğu için bu iki gezegenin birbirleriyle açı yapması her tür rakibi ortadan kaldıran bir kararlılığa yol açar. Satürn büyük kazançlarla ilgili 11 .evi yönetir ve 2.evde hem Venüs, hem Mars ile açı yapmaktadır, bu da 1 l.evin yöneticisini l.evin yöneticisi olan Mars ile birleştirir (para ona gelmiş olur) ve en önemlisi 1 l.evin yöneticisi 2.evin yöneticisi ile açı yapmaktadır. Unutmayın, bir doğum haritasında para ile ilgili en büyük etki, 1 l.evin yöneticisinin 2.evin yöneticisi ile bağlantı halinde olmasıdır.

Jüpiter’in zekâ ve spekülasyon ile ilgili 5.evde olması Rockefeller’a büyük iş fırsatları yaratma becerisi verir. Jüpiter 1. ve 9. evle açı yapmaktadır ama 9.evdeki Yay burcu bu evi vaat ettiği şey açısından güçlendirir, bu da şans ve talihtir.