Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İnsanlığın Varoluş Amacı ve Kişisel Yaşam Amacımız

Hayata dikkatli gözlerle baktığımızda mükemmel bir tasarım (yaratım) içinde olduğumuz açıkça belli oluyor. Mükemmel bir Yaratıcı olduğu ortada… Tüm bu sistemin amacı nedir?

Sorduğunuz sorunun açıklaması biraz karışık ve uzun ama bizler sizleri aydınlatmak için elimizden geleni yapacağız.

Bir, yani sizin deyiminizle Allah, sadece var olan ve tek olan olduğunda kendi Benliğini, kendi Varlığını deneyimlemek adına kendi Ruh’undan parçalar yaratarak Dünya dediğimiz alana kendi Ruh parçacıklarından, kendi Varlığını tanımlamak adına gönderdi. Siz insanlar Bir’in yani Allah’ın bir parçası olarak Dünya dediğimiz bu alanda Bir’in (Allah’ın) kendini farklı frekanslarda ve boyutlarda tanımlayabilmesi adına buradasınız.

Sizden herhangi bir beklenti içinde olunmadığını söylemek isteriz. Sizin ruhlarınızı geliştirmeniz ve iyiye doğru dönüştürmeniz adına bu dünyada birden fazla zamanda ve hayatta deneyim yaşıyorsunuz (reenkarnasyon). Sizlerin Ruh olarak burada deneyimlediği her şey bizim aracılığımızla Bir’e (Allah’a) ulaştırılıyor. Dünyada bu Oyun’u istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Ama ruhlarınızı geliştirmek sizlerin Bir’e (Allah’a) daha fazla yakınlaşmanıza sebep olacaktır. Nihaî sonuç da bu olmalıdır.

Yanıtınızdan anladığımız kadarıyla, bu mükemmel sistemin içerisinde tesadüfe yer yok. O halde birden farklı zamanda ve hayatta yaşadığımız her deneyim için özel bir yaşam amacı ile mi geliyoruz? Eğer öyleyse, yaşam amacı nedir? Herkesin bir yaşam amacı var mıdır?

Sevgililer, yaşam amacınızdan önce, sizlere önemle bahsetmek istediğimiz kavramları açıklamak istiyoruz.

Yaşama gelmeden önce belirli bir evrede nöbetleşe beklediğiniz bir alan vardır. Ölüm anından sonra aslında mahşer diye adlandırdığınız bölgede yer alırsınız. Burada yaşamınızın her hattı, ana başlıklarla, seçimleriniz doğrultusunda belirlenir. Burada seçim şansı size ait olmakla beraber, konuyu değerlendiren, Ruh’sal gelişiminizi değerlendiren, bir nevi mahkeme gibi, üst makam mevcuttur. Bütün bunlar sizin Ruh’sal gelişiminize karar veren ve size sunulan fırsatları yorumlayan, değerlendiren ve sizin seçiminizle onaylayan bir merciidir diyelim sizlerin tabiriyle. Doğum öncesi, bu alandan sevk edilmeden önce, bir takım kriterleri bir amaç uğruna şekillendirmeyi kabul ederek yola koyulursunuz. Zaman dilimi belirlenmiş olmakla beraber, önceden gelişebilecek her olay karşısında da bekleyen halde olursunuz. Yani sizler doğum anından önce, beklenmedik olaylara karşı da beklemiş olursunuz ki, başka bir zaman diliminde, başka bir şekilde hayata gelebilmek için. Kastımız beklenmedik olaylarda, seçtiğiniz aileden herhangi biri, istem dışı olarak Ruh’sal yolculuğunu sonlandırmış olursa böyle bir durumun söz konusu olmasıdır. Bu, annebaba olacak kişinin, ruhsal yolculuğunda yapacağı seçimlerle veya etrafındaki insanların onlar üzerindeki etkileriyle şekillenen beklenmedik ölüm, katliam veya intihar gibi durumlar veya özgür irade ile bebek sahibi olma seçeneğini son anda Ruh’sal olarak arzulamama, istememe, iptal etme gibi durumlardır.

İnsanlığın Varoluş Amacı ve Kişisel Yaşam Amacımız_57.jpg