Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İnsanın muhteşemliğini kabul edin

YIKMA ALIŞTIRMALARI
1. Çok önemli bir misyonum olsun diye can atmayın. Bu sîzin bölünmenize sebep olacaktır. Misyonunuzun diğerleri tarafından önemli görülmesi gibi bir yanlış algılamanın tahrik edici bir etkisi vardır. Misyon gerçek durumun yerine getirilmesi ve yaptıklarınızın size kattığı anlamın benliğinizde yansıyan ışığıdır. İşin garibi misyon nihai seçenektir; seçim yapmaya son vermeyi, büyük bir amaca hizmet eder hale gelmeyi seçmektir. (Misyon daima yüksek bir hakikate ya da prensibe hizmet eder, asla bir başka insana değil.)

2. Kendinizi ihtişamm içinde kaybetmeyin, küçük işlerde huzuru yakalamaya çalışın. Benliğimizin geleceğe taşınması, benlik baskısıyla değil istikrarlı ve sürekli bir gelişim gösteren küçük davranışlarımızla mümkün olacaktır.

3. Gelişim meselesinin asıl özünü düşünmeye zaman ayırın ve misyon denilen şeyin dünya tarihinde geçmişten bu yana aynen devam ettiğini kabul edin. Büyük bir iş sahibi olarak değil canlı birer varlık olarak büyüme ve gelişme fırsatlarını yakalayabilme noktasında yeni bir bilinç yaratılmasına eşsiz bir katkıda bulunabilme bilincini yaratacak cesur adımlar atın.

Kozmolojinin Rastlantı SabitiYAPMA ALIŞTIRMALARI
1 Her nerede olursanız olun insanın muhteşemliğini kabul edin ve empati yoluyla bunun algılarınızı yönetmesine izin verin. Eğer sadece içinizdeki vazifeyi kabul ederseniz her bir insanın muhteşemlik üzere doğduğu hakikatini es geçmiş olursunuz. Başkalarının misyon tanımlarını kabul etmediğiniz taktirde onlara bunu söyleyin ve böylece bunu sadece kendisi için isteyen benliğin kimlik reaksiyonlarının da üstesinden gelmenin hazzmı yaşayın. Misyon ilk başta kişisel değildir; ona hizmet etmeyi seçtikten sonra kişisel olacaktır. Misyonumuzu biz seçemeyiz, misyon bizi seçer!

2. Çocukluk döneminize geri dönüp bakın ama bunu eski iyi günlerinizi aşırı bir duygusallıkla hatırlamak şeklinde yapmaym, bunun yerine çocukluğumuzun “misyon” sayesinde yok olup gitmekten kurtulup semeresini aldığımız bir dönem haline geldiğini düşünün. Çocukluk döneminde elde ettiklerinizi yeniden toparlayın ve aynı şeyleri yetişkinlik döneminde de yapmaya çalışm. Misyon, daha fazlası olmak için özümüzde yatan kimse tarafından yönlendirildiğimizi kabul ederek halihazırda yazılmış olanı yerine getirir.

3. Eğer misyonunuzu belirlemek istiyorsanız sizin de bir parçası olduğunuz, asırlardır devam eden insan zekâ ve dehasını tanımakla işe başlayın. Zekâ kimlikleriniz misyonunuzun özüdür. Ne kadar çok şey öğrendiğinizle alakalı değildir bu, içinizdeki SQ’nun parlak ışığını ne şekilde özgür bıraktığınızla alakalıdır. Misyon, gelecekte bir zamanda bir şeyler yapmayı planlamak değil, şu anda kullandığımız zekâdır.

Bu kitapta bahsettiğim seyahatte ilk vazifemizin öncelikle, bütün zekâ kaynaklarımızla yani SQ, EQ ve IQ ile yeniden bağlantı kurmak olduğunu tespit ettik. Bu da ancak, yüksek zekânın yokluğunda oluşturduğumuz ve problemleri ortaya çıktıkları düzeyde çözümleyebilece ğimize dair yargıyı yıkmakla mümkün olabilir. Problemleri çözmek gelişimsel bir mücadeledir ve bu zorlukla en iyi şekilde başa çıkabilen, sürekli gelişim gösteren de zekâmız yani SQ’muzdur.