Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


insan Yüzü: Zekânın Penceresi

M'nin BüyüsüBakış açısı, görmekten çok daha fazlasıdır. Beynin bölümlerini harekete geçiren bir enerji ve bilinenin ötesinde ufkun ötesindekini görebilen bir akıl ortaya koyar. Bu enerji hem SQ ile hareket eden bireyin yüzünde hem de çocukların neşe ile parıldayan gözlerinde görülebilen SQ zekâsıdır.

Dünyaca tanınmış psikolog ve insan yüzleri uzmanı Paul Eckman, Tibet’in üst düzey Lamalarından bazıları ve diğer bilim adamlarının da katıldığı bir konferansta Dalai Lama ile birlikte Hindistan’da bir hafta geçirdi. Forumun konusu duygular ve özellikle de yapıcı duygular yaratmanın yolları üzerineydi. Hafta boyunca konuşulan her şey Daniel Goleman tarafından Yıkıcı Duygular adlı kitapta toplandı.

En son ve en güncel tarama ekipmanlarını kullanarak beyinde ölçülebilir niteliklere dayalı tahmini değerler biçmeye alışkın olan Eckman’ın, Dalai Lama’da keşfettiği karakteristikle ilgili gözlemleri son derece önemlidir. Bu karakteristiklerden bir tanesi bile bilimsel olarak ölçümlenebilme kriterlerine uymaz. Eckman’a göre ruhsal bireyi ayırt eden dört karakteristik özellik şöyledir:

(1) Yorum Ekli

  1. kamil16 Haziran 2014 Cevapla
    ne

20 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)