Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İMPARATOR IV (DURUM) KULE (MÜCADELE)

İMPARATOR IV (DURUM) KULE (MÜCADELE)ilk okuma: Durumumuza uygulanacak güç ve hikmetimiz var. Bazen üstün hikmete varabilmek için, kendimizi zorlamalıyız. Gerilim veya stres yaşadığımızda, (Robin Wood’un İmparatoru, tahtının kolunu sıkı tutuyor) başkalanna ne tavır yaparsak yapalım, güç toplamamız, başkalarına danışmamız ve iç reberliğimizi kullanmamız gerektiğini hatırlamalıyız. Durumumuzun yarattığı huzursuzluk yüzünden, öfkemizi kontrol edemediğimizde; kendimize sakinleşmek için, zaman tanıyabilir miyiz ?

Her iki kart, bizi bir durumdan diğer bir duruma atlamak konusunda uyarıyor. Bazen “Isınmak”, daha büyük bir güç için, bizi hırslandı rabilir. Acaba biz, tutkumuzun ateşinden kaçmaya çalışırken, duygularımızın karışıklığına mı düşüyoruz ?
İkinci okuma: Geçmişten bugüne taşıdığımız bir durum veya bugün yarattığımız pozisyon için kuralları ve aktivitelerimizi, biz belirliyoruz. Bu kart bize, durumumuza getirdiğimiz prensipleri, uygulamamız gerektiğini hatırlatır.

Eski işimize dayanarak, başkalarının öğrettiği veya bizim kazandığımız hikmeti, kullanmalıyız. Elimizden geldiği kadar, yönetim bizim elimizde olmalıdır.

Kule, bize ani bir olay değişikliğinde, iyi niyetimize rağmen düşünmediğimiz bir şey olduğunu anlatıyor. Kontrol altında olmayan bir durumdan veya bizi ayağa kaldıracak bir olaydan bahsediyor. Bu kart bizi, bu olayın nasıl olduğunu incelememiz gerektiği konusunda uyarır. Sorunumuzu çözmek için, enerjimiz ve dikkatimizle, hedefe odaklanmamız gerektiğini söyler. Ne çözebüiriz? Ne öğrenebiliriz ? Sorumluluğumuzu, gözden kaçırmadan, ahlaki bir şeküde devam etmeliyiz. Biz, başkalarının güç kulesi olabiliriz.

Üçüncü okuma: İmparator çekildiğinde, çevremizde durumumuzla ilgili, çok otoriter birisi olduğunu ve durumumuzu çok iyi anlamamıza rağmen, onun yüzünden kendi yeteneklerimizi kullanamadığımızı anlamalıyız. Veya tersi de olabilir. Belki biz çok otoriter, herkesi korkutan biriyiz. İmparator davranışını, mantıklı ve akıllı yaklaşımla, kullanmalıyız.

Mücadelemiz, daha açık ve az saldırgan olmalıdır. Bunu yapmak için, başkalarının davranış biçiminin bizde nasıl korku ve huzursuzluk yarattığını anlayarak, onlardan kaçmak, başkalarını manipüle etmek veya savunmak yerine, kendimize dönüp içimizde onlarla yüzleşmeli yiz. Konumuz ne olursa olsun, aydınlanmamız, kolay olmayacaktır. Fakat ısrarla ve güçlü iradeyle, başarabiliriz. Belki de zaferimizin, tam olarak ne olduğunu anlamadan önce kaybetme hissini yaşayabiliriz.
7 Majör Arcana’nın 2 kartı, bize bunu bildirebilir. Sorumuz, (Majör Arcana’nın vnxiv tetiklediği gibi) bizde ruh arama oluşturmayaçaktır. Çözüm bulmamız, kolay olmayacaktır fakat mücadelemiz, başarı üe sonuçlanacaktır.