Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İLK ÖRNEĞİ ANLAMA MAJOR ARCANA YORUMLARI

İLK ÖRNEĞİ ANLAMA MAJOR ARCANA YORUMLARIBu ve bir sonraki bölümde, Majör ve Minör Arcana kartlarının verdiği çeşitli kombinasyonlardan bahsediyoruz. Mücadele yaymasında, 12.012 çeşit kombinasyon olduğu için, hepsinden bahsedemiyoruz.

Bu iki bölümdeki yorumlan, ihtimal olarak kullanabilirsiniz fakat unutmayınız ki tarot destesindeki her kartın anlamı, duruma ve kartı çeken insana bağlı olarak, değişir. Önemli olan, sembolleri insamn durumuna göre, yorumlamaktır.
Öncelikle mücadele yaymasında, 2 Majör Arcana kart bulunması durumunda, ne yapılmalıdır ? Bu kombinasyon, ilgilenilmesi gereken, beyinsel veya duygusal bir durum olduğu konusunda, uyarır: “Bana bakın, bana bakın, dikkat edin, fikir veya inanç değiştirmek gibi, iç hareket olsa bile, bir karar verin ve harekete geçin; şimdi tembel olma zamanı değildir”.

İlk iki yaymadaki, ilk 7 örnekten (Temel örneklerimizden) 2 kartın beraber çekilmesi bize, yorumunu kavrama prosedürünü, anlatır. Kombinasyona göre, ilk 7 Majör Arcana’dan çekilen kartlar, aşağıdaki durumlan ortaya koyabilir:
Temel özelliklerimizden iki tanesi, savaşmak ve ifade kudretimiz için yaşamaktır;

Bu iki özellikten biri, iyi gelişmiş ise, İkincisini kullanma yeteneğini ilerletmetmeliyiz;
Dûrumumuzu çözmek için, kişiselliğimizin 2 önemli yönü mevcuttur. Alttaki 3. örnek, bize 7 ilk kart örneklerinden, Deli çekümesi halinde, durumu anlatır.

Tabi ki cevaplanacak bir soru varsa, yorumlarımızda bu soruya, daha odaklanmış olacağız. Fakat, rastgele bir soru yaratırsak, kartları anlama yeteneğimize limit koyacak. Ya biz işle ilgili bir soru yaratırsak ve sizin sorunuz özel hayatınızla ilgili ise ? O yüzden, daha genel anlamda yorumlar yapmanın, uygun olduğuna karar verdik. Böylece durumumuz neyse, kart çekme yorumlarından, kendimiz seçim yapabiliriz.