Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Her yönüyle Oğlak burcu

Gezegeni: Satürn Elementi: Toprak Uğurlu Rengi: Gri

Satürn
Oğlak burcunun yönetici gezegeni olan Satürn; ciddiyetin, sorumluluğun ve istikrarın gezegenidir.
Göreve bağlılığı, tedbirli olmayı, istikrarı ve konsantrasyonu temsil eder. Sebat etmeyi öğretir. Hayattaki en ağır dersleri ve sınavları bize bu gezegenin etkisi verir.

Dünya’ya en uzak gezegen olan Satürn, yavaş hareket eder, kuru ve soğuk bir yapıya sahiptir. En zararlı gezegen olarak kabul edilir.

Satürn, vicdanı yani doğru ile yanlışın farkındalığınıyönetir.
Satürn insanları disiplini sevmezler, asi ruhlu bireyler olurlar. Ayrıca Satürn yaşlılığı yönettiği için, insanları olduklarından büyük görünürler veya yaşlı insan gibi davranırlar.
Satürn tırnakların, saçların, dişlerin, kemiklerin, deri ve sinir sisteminin yöneticisidir. Merkür, Venüs, Rahu ve Ketu Satürn’ün dostlarıdır; Güneş, Ay ve Mars düşmanlarıdır. Jüpiter ile tarafsız bir ilişkileri vardır.

Toprak Elementi
Toprak elementi insanları üreticidirler. Olayların gerçekleşmesini sağlarlar. Kendilerini yaptıkları işlere adayan sorumluluk sahibi kişilerdir. Pratik olmaları ve iyi kaynak yönetimi yetenekleri sayesinde birçok işte kolaylıkla başarıya ulaşırlar. Gerçekçidirler ve olayları kavrama yetenekleri çok gelişmiştir. Zaman planlaması konusunda çok hassas ve yeteneklidirler. Bu da onları her zaman dakik yapar.

Adımlarını bin defa düşünerek atarlar.Tedbirli ve tutucu kişilikleri ani kararlar almalarını engeller. Planları genelde uzun vadelidir. Son derece hırslı, kararlı yapıları ve güçlü iradeleri sayesinde istedikleri her konuda başarıyı yakalayabilirler.

Toprak elementi maddeye düşkünlüğü temsil eder. Bu da toprak elementi insanlarını sanat eserleri gibi değerli şeyleri toplama merakına iter.

Sistemli ve güçlüdürler. Olaylara rasyonel yaklaşımları onları diğer insanların gözünde güvenilir kılar.
Kokulara ve tatlara karşı olan hassasiyetleri yediklerinden içtiklerinden daha fazla zevk almalarını sağlar.

Gri
Gümüş rengi ve gri tonlarının diğer renkleri kuvvetlendirici özelliği bulunmaktadır. Doğuştan gelen sezgileri güçlendirir. Bu özelliği sayesinde hastalıkların ya da rahatsızlıkların metafiziksel kaynağını bulmaya yardımcı olur.

İnsanların yaratıcı yönlerini keşfetmelerini ve kullanmalarını sağlayan bir renktir.
Çok fazla ya da bilinçsizce kullanıldığında ise, sezgilere fazla güvenerek mantığı göz ardı edip hareket etmenize neden olabilir.

Zodyak’ın onuncu burcudur. Kişiliği öncüdür.
Ticari bir zekâya sahiptirler ve risk almayı severler. İş onlar için her şeyden önce gelir. Açık zihinlidirler ve organizasyon yetenekleri oldukça gelişmiştir. İnatçı ve maddecidirler. Aynı zamanda fazlasıyla melankoliktirler.
Küçük adımlarla, sınırlı imkânlarla büyük işler başarırlar. Hızlı düşünür, hızlı hareket ederler. Kısa zamanda büyük maddi imkânlara sahip olmak isterler. Kim istemez ki, ama onlar istemekle kalmaz bu hedeflerine ulaşmak için çok uğraşırlar.

Genelde sakin mizaçlıdırlar ama kızdıkları zaman gümbür gümbür estirirler. Bu yüzden bir Oğlak’ı kızdırmadan önce iki kere düşünün derim.

Hayatta en çok maddi ve profesyonel başarılara önem verirler. Tabii ki bu gözleri materyalden başka bir şey görmüyor anlamına gelmez. Sevdiklerine özellikle ailelerine olan bağları kıyaslanamaz ölçüde sağlamdır.

Aralık ayında doğan Oğlaklar
Konuşurken akıcı ve kendinden emindirler. Kelimeleri hazır ve net, ses tonları kararlıdır.

Ocak ayında doğan Oğlaklar
Güçlü, saygı duyulan, liderlik özelliklerine sahip oldukları izlenimi yaratan bir ses tonları vardır. Ses tonları tıpkı bir lider gibi yönlendirici ve etkileyicidir.

2015 Oğlaklar İçin Yenilenme Yılı Olacak
Oğlaklar 2015 yılı ile birlikte kendilerini yenilemek için büyük bir arzu duymaya başlayacaklar. Rutin hayatınızda bir monotonluk hissetmeye başlayacak ve mutsuzluğa sürüklendiğinizi hissedeceksiniz. Örneğin işten eve, evden işe gidip gelmeler bir gün canınıza tak edecek ve bir yenilenmenin peşinden koşacaksınız.

Görünüşünüzü de yenilemek isteyebilirsiniz. Soluğu bir spor merkezinde de alabilirsiniz. Ya da vücudunuzdan çok kafanızı yenilemek isteyebilir ve yeni bilgiler ve eğitim fırsatları peşinden de koşabilirsiniz.

Özel hayatınızda hep işe odaklandığınızı düşünerek partnerinizle olan ilişkinizi daha tutkulu bir şekle sürüklemeye de çalışabilirsiniz. Bekârsanız ki söylemeye bile gerek yok; sevip kollayacağınız, midenizde kelebekler uçurtacak bir aşk peşinde koşacaksınız.

Bugüne kadar kapısından bile girmediğiniz güzellik salonlarının müdavimi de olabilirsiniz. Hatta giyim tarzınızda bile değişiklikler yapabilirsiniz.

Yukarıdaki anlattıklarımdan hangisi sizin yeniliğiniz olacak bilmiyorum ama 2015 yılında yeni bir siz yaratmak için kollarınızı sıvayacaksınız. Belki de benim aklıma gelmeyen bambaşka bir yenilik olacak.