Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Hayatımızda Fal

Hayatımızda Fal

Ne kadar önemsiz olursa olsun, kendi tarzınızda, resim yapm. Ne kadar önemsiz olursa olsun, kendi tarzınızda bir haiku yazm. Ne kadar önemsiz olursa olsun, kendi tarzınızda bir şarkı söyleyin, biraz dans edin, kutlaym; bir somaki aran daha fazla sessizlik getirdiğini göreceksiniz. Ne kadar fazla kutlarsanız, size o kadar çok verildiğini; ne kadar fazla paylaşırsanız, ondan daha çok aldığınızı bir kez öğrendiniz mi, her an gitgide büyüyerek devam eder bu.
Bir somaki an, her zaman şu andan doğar, o halde neden kaygı duymalı bundan dolayı? Eğer şu an sessizse, gelecek an nasıl karmaşa olur? Nereden geliyor bu? Bir somaki an, şu andan çıkıp doğacak. Eğer şu anda mutluysam, bir somaki anda nasıl mutsuz olabilirim?

Eğer bir somaki anda mutsuz olmak isterseniz, şu anda mutsuz olmak zorundasınız, çünkü mutsuzluktan mutsuzluk doğar; mutluluktan mutluluk doğar. Bir somaki anda her neyi biçmek isterseniz, tam şu anda onu ekmek zorundasınız. Bir kez kaygıya yol açıldı mı, karmaşanın geleceğini düşünmeye başlarsınız, o da gelecektir; onu şimdiden getirdiniz. Onu biçmek zorunda kalacaksınız artık; o şimdiden geldi. Bir sonraki am beklemeye gerek yok; o şimdi oradadır.
Şunu hatırlayın, gerçekten tuhaf bir şeydir bu: Üzgün olduğunuz zaman, hiçbir zaman bunun hayali olabileceğini düşünmezsiniz. Üzgün olup da, bunun belki de sadece hayali olduğunu söyleyen hiç kimse görmedim. Hüzün tamamen gerçektir. Oysa mutluluk? Bir şey kötü gitti mi, hemen, “Belki de hayalidir bu,” diye düşünmeye başlarsınız. Gergin olduğunuz zaman, asla bunun hayali olduğunu düşünmezsiniz. Gerginliğinizin ve kederinizin hayali olduğunu düşünebilirseniz, bunlar kaybolacaktır. Sessizliğinizin ve mutluluğunuzun hayali olduğunu düşünürseniz, bunlar da kaybolacaktır.

Her ne gerçek gibi ele alınırsa, gerçek hale gelir. Her ne gerçek dışı olarak ele alınırsa, gerçek dışı hale gelir. Çevrenizdeki tüm dünyanın yaratıcısısınız; bunu unutmayın. Bir mutluluk, sonsuz mutluluk anına ulaşmak, onu düşünerek boşa harcamayın. Ama hiçbir şey yapmazsamz, kaygı ihtimali vardır orada. Hiçbir şey yapmazsamz, dans etmezseniz, şarkı söylemezseniz, paylaşmazsamz ihtimal oradadır. Yaratıcı olabilecek gerçek enerji kaygıyı yaratacaktır. İçeride yeni gerginlik yaratmaya başlayacaktır.

Enerji yaratıcı olmalıdır. Onu mutluluk için kullanmıyorsanız, aynı enerji mutsuzluk için kullanılacaktır. Mutsuzluk için öyle derin kök salmış alışkanlıklara sahipsiniz ki, enerji akışı pek gevşek ve doğaldır. Mutluluk içinse en üst görevdedir bu.

Böylece, ilk birkaç gün sürekli farkında olmak zorunda kalacaksınız. Her ne zaman mutlu bir an olsa, bırakın sizi kavrasm, size sahip olsun. Toptan keyiflenin onunla; bir somaki an nasıl farklı olabilir ki? Nereden farklı olabilir? Nereden gelebilir.

Vaktiniz içinizde yaratılır. Vaktiniz, benim vaktim değildir. Akıllar olduğu kadar, çok sayıda koşut vakitler vardır orada. Tek bir vakit yoktur. Orada tek vakit olsaydı, güçlük olurdu o zaman. Tüm bedbaht insan türünün arasmda hiç kimse bir Buda haline gelemedi, çünkü biz aynı vakte aitiz. Hayır, o aynı değildir. Benim vaktim benden gelir, o benim yaratıcılığımdır. Şu an güzelse, bir sonraki an daha güzel doğar; benim vaktimdir bu. Eğer şu an sizin için hüzünlüyse, sizden daha hüzünlü bir an doğar o zaman, sizin vaktinizdir bu. Milyonlarca koşut vakit çizgisi mevcuttur. Vakitsiz var olan pek az kişi vardı: Şu akıl’sızlığa varmış kişiler. Onların vakti yoktur, çünkü geçmişi düşünmezler; geçmiş geçip gitti, onu sadece çılgınlar düşünür. Bir şey gittiği zaman, geçip gitmiştir.

Bir Budist mantra vardır: Gate gate, para gate swaha; “Gitti, gitti, kesinlikle gitti; bırak ateşe gitsin.” Geçmiş geçip gitti; gelecek henüz gelmedi. Onun için kaygılanmak neden? Geldiğinde göreceğiz onu. Onunla karşılaşmak için orada olacaksınız, öyleyse neden onun için kaygılanmak?

Giden gitti, gelmeyen henüz gelmedi. Geride sadece saf, enerjiyle yoğun şu an kalır. Yaşayın onu! Eğer sessizlikse, minnettar olun. Sonsuz mutluluksa, Tanrı’ya şükredin, ona güvenin. Güvenebilirseniz, mutluluk büyüyecektir. Eğer güvensizlik duyarsanız, onu şimdiden zehirlediniz.